REKLAMI GEÇ

Denizli Sanayi Odası Başkan Adayı Selim Kasapoğlu ile hedeflerini konuştuk – 2

Denizli Sanayi Odası Başkan Adayı Selim Kasapoğlu ile hedeflerini konuştuk – 2

Denizli Sanayi Odası Başkan Adayı Selim Kasapoğlu ile geleceği konuştuğumuz röportajın ikinci bölümünü yayınlıyoruz.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Ekim 2022 Cumartesi, 14:50

BÖLÜM 2
“Ne değişecek?”

Sizinle ne değişecek?
Denizli’ye ve Denizli sanayisine hizmet etmek için ekibimle birlikte hazırım. Sanayi Odası içerisinde kurumsal olarak eksik yönlerimizi, avantajlarımızı, dezavantajlarımızı iyi biliyoruz. Diğer sivil toplum kuruluşları ve odalarla iletişimlerimiz var. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında neler yapıyorlar, hangi yolları kullanıyorlar, çözümleri ne gibi uzun tahlil ve deneyimlere sahibiz. “Nasıl daha iyi Sanayi Odası yaratırız, bazı şeyleri nasıl daha iyi yapabiliriz?” düşüncesi bizim rehberimiz oldu. 37 meclis üyesi aday arkadaşımızın 18’i ilk kez görev alacak. Seçimi kazanmamız durumunda meclisimizin yarısı tamamen değişecek. Tecrübe, kurumsal hafıza ve geleneğini yok etmeden heyecanlı, dinamik yol arkadaşlarımla birlikte geçmişte yapamadığımız, başaramadığımız işleri yapabileceğimizi düşünüyorum. Dünya çok hızlı değişiyor, sanayinin bu yeniliklere ayak uydurması lazım.

Denizli iş dünyasının Ankara’da daha güçlü temsil edilmesi ve sesinin daha güçlü çıkması adına neler yapmayı düşünüyorsunuz ?
En başta ve en çok vurguladığımız konu Ankara ile ilişkilerimiz. Denizli maalesef Ankara lobisinde eksik kalıyor. Diğer şehirlere göre Denizli’nin bu noktada geri kaldığını düşünüyoruz. Bizim öncelikli hedeflerimiz arasında Ankara’da ağırlığımızın artırılması olacaktır. Orada bir ofis kurulabilir, yönetim kurulu ve meclis üyelerimizin özellikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve kurullarda daha fazla görev alması gerektiğini düşünüyoruz. Sektörlerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntıları Ankara’da daha fazla dile getirmemiz gerekiyor. Denizli’deki diğer kurumlar ile ilişkilerimizin zayıfladığını düşünüyoruz. Diğer odalar, üniversite, kamu kurumları, ihracatçılar birliği ve sivil toplum kuruluşları ile DSO’nun daha iç içe girmesi gerektiğini ve Denizli sanayisi ile ilgili konularda öncülük etmesi gerektiğini düşünüyoruz.


Seçilmeniz durumunda gerçekleştireceğiniz projelerden kısaca bahseder misiniz?
Öncelikle yapmayı hedeflediğimiz her proje ve faaliyet için katılımcı bir düzen oluşturmak istiyoruz. Yüksek İstişare Kurulu oluşturmak, Denizli sanayisine emek veren büyüklerimizi, gençleri, kamu temsilcilerini bir araya getirip, sıkıntılarımızı konuştuğumuz ve çözümü konuştuğumuz bir platform hazırlamak istiyoruz. Sürdürülebilirlik ve yeşil mutabakat adı verilen yeni üretim şekline Denizlili sanayicilerimizi hazırlamamız gerekiyor. Bununla ilgili çalışma gruplarımızı ve komisyonlarımızı kuracağız. Enerji Verimliliği Merkezi kurarak sanayicimizin hem rekabetçi hem de verimliliğini artırabilmek için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Laodikya Ekonomi Zirvesi ile iki büyük değeri tarih ve ekonomiyi bir araya getirerek Denizli’yi daha iyi anlatmak istiyoruz. Uluslararası ve ulusal ekonomistleri ağırladığımız her yıl bir ekonomi zirvesi yapmak istiyoruz. DSO Vakfı projemiz ile eğitime destek vermek istiyoruz. Genç nüfusu üretime, sanayiye katabilmeli, onların enerjisini sanayicilerimizi buluşturmayı hedefliyoruz. DSO’da yönetime katılımı genişletmek istiyoruz. Başkan ve 8 yönetim kurulu üyesi DSO’yu yönetmesin. Destek komisyonu, komiteler ve aktif bir meclisle, hep birlikte yönetelim.

Yarın: Birlikte yöneteceğiz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı