REKLAMI GEÇ

DSO Başkanı Keçeci 17 yılı anlattı

DSO Başkanı Keçeci 17 yılı anlattı

Denizli Sanayi Odası’nda seçimler için geri sayım sürerken, Oda Başkanı Müjdat Keçeci basın toplantısı düzenledi, 17 yıllık çalışmaları anlattı. Keçeci, “Bu süreçte dört kez ölümü gördük” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Eylül 2022 Çarşamba, 15:30

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, oda hizmet binasında basın mensupları ile bir araya geldi. 17 yıllık görev süreleri boyunca yapılanların anlatıldığı gösterimin ardından konuşan Keçeci, bu süreçte 4 kez ölümü gördüğünü kaydetti.

Keçeci, “Göreve geldiğimiz Mart 2005’te Denizli Sanayi Odası, kendini idame ettirmekte zorlanan, ağır borç yükü altında bir kurumdu. Masasından sandalyesine haczedilmişti. Tedbir konduğu için banka hesabını bile kullanamaz bir durumdaydı. O günlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, bize yardımcı olmaları için başvurduğumuzda, ‘Benim sizler için yapabileceğim şey, Sanayi Odası’nı Ticaret Odası ile birleştirmektir’ yanıtını almıştık. Yılmadık. Gecikme faizleri hariç 3,3 milyon dolar olan borcumuzu, aklımızı, ilişkilerimizi ve kredibilitemizi kullanarak çok şükür son kuruşuna, son sentine kadar ödeyip sıfırladık. Geçmişte de her vesileyle vurguladım. Yine söylüyorum: Asla enkaz devraldık kolaycılığına kaçmıyoruz. Biz bu şartları bilerek oda yönetimine talip olduk. Bu noktaya gelmemizde, elbette geçmiş yönetimlerin bıraktıklarından ve bize verdikleri desteklerden de yararlandık. Onların da hizmetlerini, burada saygı ile anıyoruz. Ne mutlu bizlere ki, artık geleceğe, çok daha özgüvenli bakıyoruz. Çardak OSB, yönetime geldiğimizde, adeta kaderine terk edilmiş haldeydi. Parçalı parselasyondan, odanın mülkiyetinin takyidatlı olmasından, alacaklı bankanın tutumuna kadar pek çok mesele yüzünden, o sırada Çardak OSB bir kördüğümden farksızdı. Bunu da çözmeyi kendimize görev bilip, gecikmeden harekete geçtik. Zaman aldı ama bu sorunun da üstesinden geldik. Bu konuda Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin bizlere olan desteğini hiç eksik etmediğini belirtmeliyim. Kendilerine teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Görev süreleri boyunca yapılan bazı hizmetler ile ilgili bilgiler de veren Keçeci, “Canlandırma öykülerimizden biri Denizli Çardak OSB’yi ayağa kaldırmamız olmuştu. Başka bir başarımız da hiç kuşkusuz, Denizli Makina İhtisas OSB’yi kurup tescil ettirmemizdir. Başarılarımızın en göze çarpanı tüm zorlukları aşıp, aydınlığa çıkışımızın eşsiz bir timsali olarak, olanca görkemiyle karşınızda duran, yeni hizmet binamız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı