REKLAMI GEÇ

DSO Başkanı Selim Kasapoğlu: Doğalgaz indirimi nefes aldıracak

DSO Başkanı Selim Kasapoğlu: Doğalgaz indirimi nefes aldıracak

Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, BOTAŞ’ın Mart ayı itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında %20, sanayi kuruluşlarında ise %20.95 ila %26.12 arasında yaptığı indirimin, sanayiciye nefes aldıracağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2023 Çarşamba, 12:06

Yazılı bir açıklama yaparak doğalgazda yapılan indirimi ve sanayiye yansımalarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, “Doğalgazda Mart’tan itibaren geçerli olacak tarife değişikliğinde sanayi abone grubuna ve elektrik üretim amaçlı tarifede indirime gidildi. Sanayi abonelerinin tarifesi kademe 1 için 1.000 metreküp doğalgazda 7 bin 124 TL, kademe 2 için ise 11 bin 850 TL olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifedeyse 1.000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin TL olarak açıklandı” dedi.

Sanayide kullanılan doğalgaza yapılan yüzde 20.95 ila 26.12 arasında indirimin, sanayi camiasında olumlu karşılandığını anlatan Kasapoğlu, “Enerji, sanayi camiamız için hayati öneme sahip bir girdi. Bu adım, istihdama, üretime ve Türk sanayisinin uluslararası pazardaki rekabet gücüne olumlu etki sağlayacaktır. Doğalgaz indirimi dünya ekonomisinde yaşanan durgunluğun da etkisiyle dış pazarlarda rekabet etmekte zorlanan sanayicilerimize bir nebze de olsa rahat bir nefes aldıracak, rekabet gücümüze katkı sağlayacaktır. Her fırsatta hükümet temsilcilerimiz ve basın ile temaslarımızda altını çizdiğimiz, sanayicimizin ortak problemlerinin çözümü adına atılan somut adımlar bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Devlet yetkililerimize teşekkür ederiz. İlerleyen süreçte sanayicimiz, birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız olan bu günlerde devletimizin desteğini daha fazla hissetme arzusu içerisindedir” dedi.

Yorumlar

Ekrem Yıldırım   -  Bağlantı 1 Mart 2023, 18:02

Vatandaşın durumu sanayicinin kinden daha mı iyi?
Bu indirimi vatandaşa da yansıyacak şekilde yapılması gerekmez miydi?

BİLAL   -  Bağlantı 1 Mart 2023, 16:50

ÇOK İYİ ŞİMDİ VATANDAŞ OLARAK SİZİN ÜRETTİĞİNİZ ÜRÜNLERİ VE DOĞALGAZ İNDİRİMİNİ GÖRMEK İSTİYORUZ HÜKÜMETTEN ŞAHIŞ OLARAK EV ABONELERİNE NE KADAR İNDİRİM OLACAK ONU BİLEYİM DEMİ ORAN ÖNEMLİ

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı