REKLAMI GEÇ

ADIGÜZEL VE KEMER BEREKET ENERJİ’NİN

ADIGÜZEL VE KEMER BEREKET ENERJİ’NİN

Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait Güney’deki Adıgüzel ile Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki Kemer Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkı ihalesini Bereket Enerji Üretim A.Ş. kazandı. 324 milyon 100 bin lira ile Bereket Enerji’nin verdiği en yüksek teklif, ihale komisyonunun değerlendirmesinden sonra Rekabet Kurumu’nun ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun görüşüne sunulacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Nisan 2016 Cuma, 11:58

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Adıgüzel ve Kemer santrali ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle yapılan ihalesinin nihai pazarlık görüşmesine, Bereket Enerji Üretim A.Ş. ile birlikte 6 firma katıldı. İhalede elemeli 5 turun ardından açık artırmaya geçildi. Artırmada 324 milyon 100 bin lira en yüksek teklifi veren Bereket Enerji A.Ş. ihaleyi kazandı.

Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, ihaleden sonra yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımlarının hız kesmeden devam etmesi gerektiğini belirterek, “Biz Bereket grubu olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz. Adıgüzel ve Kemer santralleri Bereket Grubu’na ayrı bir değer katacaktır. İki santrali de revizyon çalışmalarıyla birlikte en verimli şekilde işletmeyi hedefliyoruz” dedi.

bereket-enerji-1

ADIGÜZEL HES
Adıgüzel Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) Güney’de Büyük Menderes Nehri üzerinde kurulu. Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) tarafından işletilen santral 62 MW gücü ile Türkiye’nin 172. Denizli’nin ise 5. büyük enerji santrali. Tesis ayrıca Türkiye’nin 80. büyük hidroelektrik santrali.

bereket-enerji-2

KEMER HES
Kemer Barajı ve HES Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Akçay deresi üzerinde kurulu. Elektrik Üretim A.Ş.(EÜAŞ) tarafından işletilen santral 48 MW gücü ile Türkiye’nin 223. Aydın’ın ise 4. büyük enerji santrali. Tesis ayrıca Türkiye’nin 97. büyük hidroelektrik santrali olma özelliğine sahip.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı