REKLAMI GEÇ

Aqua City ile Denizli’ye deniz gelecek

Aqua City ile Denizli’ye deniz gelecek

Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan SİNPAŞ, şimdi de Ege Bölgesi’nin en büyük temalı projesi olan SİNPAŞ Aqua City’yi Denizli’de hayata geçirecek. Projenin lansman toplantısında bilgi veren SİNPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, proje içinde yer alan Agua Beach’deki 5 bin metrekare kumsalın, Maldivler’den gemilerle getirilecek olan beyaz kumlarla oluşturulacağını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2014 Cumartesi, 14:54

SİNPAŞ’ın Denizli’de EGS Park olarak bilinen alana yapacağı Agua City’nin lansman toplantısı Doğa Termal Otel’de yapıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik ile Batı Ege Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik’in katıldığı toplantıda proje hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

SİNPAŞ Yapı, İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Bursa’nın ardından Ege’nin en büyük temalı yaşam projesini Denizli’de 275 bin metrekarelik alanda Agua City ile başladı. Projede Agua Beach, Agua Mansıon, Agua Homes & Gardens ve Agua Towers şeklinde 4 ayrı yaşam konseptiyle yola çıkan ve 1800 konut yapacak olan SİNPAŞ, denizi olmayan Denizli’ye de kumsal da getirecek. Proje içinde yer alan dev havuzun 5 bin metrekarelik bölümünde yer alan kumsala, Maldivler’den gemilerle getirilecek kumlar yerleştirilecek, isteyen plaj voleybolu oynayabilecek. Proje içinde konutların yanı sıra ünlü markaların mağazaları ve alışveriş merkezleri de yer alacak. 

SİNPAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, projenin Denizli ve bölgeye büyük kazanımlar sağlayacağını belirterek, “Sinpaş nitelikli ve çok özel projelerle iyi bir yaşam alanı ve kazançlı bir yatırım sunarken, yatırım yaptığı bölgelerin gelişmesine ve güzelleşmesine de katkıda bulunmaktadır. 40. Yılımızı kutlamanın da ayrı bir sevincini yaşıyoruz. Yeni şehir ve bölgelere yolculuğumuz hız kesmeden devam edecek. Bu sektördeki liderliğimizi sürdüreceğiz. Şimdiye kadar projelerimizle 6 milyar TL yatırımla 9 bin konut yaptık. İstanbul ve Ankara bu tür projelerle başı çekerken, biz Anadolu’yu da ihmal etmedik. Denizli’deki bu projemiz olan Agua City ile birlikte şehrimiz ve Ege Bölgesi için bir çok yeniliğe imza atacağız” dedi. 

denizli-sinpas-toplanti-ic

Batı Ege Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ise, projenin Ege Bölgesi ve Denizli için ilkler barındırdığını belirterek, “Agua City’de su yaşamı yeniden yorumlanacak. Su ve yeşille iç içe farklı konseptlere sahip 4 ayrı konut etabı ve street mall konseptiyle geliştirilen geniş bir alışveriş merkezi yer alıyor. Maldivler’den getirilecek olan beyaz kumla oluşturulacak olan kumsalda yalı konseptiyle geliştirilen konutları, göl ve bahçe keyfini birlikte yaşatan evleri ve tüm manzaraya hakim, Denizli’nin en yüksek ve prestijli residence kuleleri Agua Towers ile yeni yaşam yeri olacak” dedi.

750 milyon TL cirosu olan projenin 2017 yılında bitmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı