REKLAMI GEÇ

Çiçek Tekstil, yarım asırlık tecrübesiyle üretmeye, büyümeye devam ediyor

Çiçek Tekstil, yarım asırlık tecrübesiyle üretmeye, büyümeye devam ediyor

Denizli’nin tekstil sektöründe tecrübe ve kapasitesiyle önde gelen şirketlerinden biri olan Çiçek Tekstil, makine modernizasyon yatırımlarıyla büyümesini sürdürüyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köseoğlu, günlük 50 ton üretim kapasitesine sahip olduklarını belirterek, “290 kişiye istihdam sağlayarak ülkemizin büyümesine katkı veriyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Nisan 2022 Çarşamba, 10:09

Türkiye’nin ev tekstili merkezi Denizli’de 1970 yılında kurulan Çiçek Tekstil A.Ş., fason kumaş boyahanesi olarak sektöre ön terbiye, boya ve apre hizmeti veriyor. Yıllar itibariyle gelişip büyüyerek, Overflow boyama ile havlu kumaş boyama kumaş üretimi ve daha sonra da ye Pad-Batch (Açık En) boyama bölümünü ekledi. Ham kumaşı terbiyesinden başlayarak boyama ve bitim işlemlerini uzman personeliyle gerçekleştiren Çiçek Tekstil, kapasite artırımı ve makine modernizasyonları yatırımları gerçekleştirdi.

MAKİNE PARKURUNU YENİLEYİP KAPASİTE VE VERİMİ ARTIRDI
Gümüşçay Mahallesinde 25 bin metre kare kapalı alana sahip tesislerinde tekstil sektörüne dünya standartlarında teknoloji, modern çevre ve yönetim tekniklerini kullanarak hizmet verdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köseoğlu, “Şirketimiz havlu, bornoz, pike, bez, kadife, örgü kumaş, wellsoft, pamuk polyester, triga ve fantezi kumaşların terbiye ve boyamasını 52 yılın tecrübesiyle gerçekleştirmektedir. Son teknoloji makinelerle Overflow bölümünde günde 35 ton, PadBatch (Açık En) Bölümünde günde 15 ton üretim ile aylık mamul kumaş sevkiyatımız 1.250 tonu aşmaktadır” dedi.

ÜRETMEYE, YATIRIMLARIMIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ
Son 5 yılda makine parkurunu modernize edip, yenileyerek kapasitelerini yüzde 60 artırdıklarına dikkat çeken Köseoğlu, “Geçtiğimiz hafta internet haber siteleri ve sosyal mecralarda Denizli 4. İcra Dairesi tarafından Çiçek Buris Tekstil Dokuma Havlu Tic. Ltd. Şti. hakkında iflas kararı verildiği yolunda haberler yayınlandı. Denizli ve Türkiye kamuoyuna şunu belirtmek isterim. Şirketimizin söz konusu firma ile hiçbir şekilde organik bağı ve ilgisi bulunmamaktadır. Çiçek Tekstil San. ve Tic. A.Ş., müşteri odaklı kalite ve hizmet anlayışıyla 290 kişiye istihdam sağlayarak ülkemizin büyümesine güçlü katkısını aynı kararlılıkla sürdürmektedir. Üretmeye, yatırımlarımızla büyümeye devam ediyoruz ” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı