Denizli dijitalleşme merkezi kuruluyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli dijitalleşme merkezi kuruluyor

Denizli dijitalleşme merkezi kuruluyor

Denizli Sanayi Odası ve GEKA işbirliği ile Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi Fizibilite Projesi’nin protokolü imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mart 2021 Pazartesi, 15:57

Protokol törenine DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, DSO Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı.

Proje hakkında bilgi veren DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, “Proje başta Denizli ili sanayisine sonrasında ülke geneline hitap edebilecek işletmelerin endüstri 4.0 yaklaşımına uyum süreçlerinde dijitalleşmelerinin sağlanmasına katkı sağlanması amacıyla kurulacak ve ulusal veya uluslararası fonlar ile desteklenmesi hedeflenen Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi’nin kurulumu öncesinde kuluçka, aktif proje ve sonrasında sürdürme dönemlerinin en doğru şekilde kurgulanmasını sağlamaya yönelik fizibilite çalışmasını içermektedir” dedi.

Konyalıoğlu, “Projenin genel amacı Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezinin detaylı fizibilitesinin hazırlanarak ulusal ve/veya uluslararası fon kaynaklarından finansman sağlanmasına yönelik çalışma yapmak suretiyle merkezin kurulmasına katkı sağlanmasıdır” diye konuştu.

“BU MERKEZİ BÖLGEMİZE KAZANDIRACAĞIZ”
DSO bu proje ile üyelerinden gelen yoğun talebi de göz önünde bulundurarak, üyelerinin dijitalleşme gayretlerine öncü olmayı amaç edinmiştir diye ifade eden, Konyalıoğlu, “Dijitalleşme ve endüstri 4,0 dönüşümüne ayak uydurma ancak büyük verinin elde edilmesi ve işlenmesi ile mümkün olabilecektir. Bu konu her firma için veri toplama, işleme, depolama, yazılım, danışmanlık, nitelikli işgücü vb. birçok hizmet ihtiyacını doğuracaktır. Bu noktada DSO, öncelikle Denizli imalat sanayi başta olmak üzere, tüm TR32 bölgesine hizmet verebilecek bir ‘Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi’ni bölgeye kazandırmayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı