REKLAMI GEÇ

GEKA yönetiminde yeni süreç

GEKA yönetiminde yeni süreç

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 98. Yönetim Kurulu Toplantısı Muğla’da gerçekleştirildi. Toplantıda ajansın çalışmalarını içeren gündem maddeleri ele alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2017 Cumartesi, 10:01

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Denizli Valisi Hasan Karahan, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve GEKA Genel Sekreter vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Ajans yönetim kurulu üyeliklerinde mevzuat gereği gerçekleşen değişiklikleri anlattı. Vali Köşger, Aydın, Denizli ve Muğla’daki ticaret ve sanayi odalarının Ajansın Yönetim Kurulu üyesi olduğunu, ancak ticaret odası ve sanayi odasının ayrı olduğu illerde Ajans Yönetim Kurulunda görev yapacak üyelerin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kararıyla belirlenmekte olduğunu ve geçtiğimiz iki yıl boyunca Yönetim Kurulunda Aydın ve Denizli adına sanayi odası başkanlarının görev yaptığını belirtti. Söz konusu sürenin dolmasından dolayı önümüzdeki 2 yıl bu görevi ticaret odası başkanlarının yürüteceğini açıkladı.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, geçmiş dönemde bu görevi yürüten Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’ye ajansa sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Vali Köşger ayrıca, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ı GEKA’daki yeni görevlerinden dolayı kutlayarak, yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni etti.

Vali Köşger, “İlgili mevzuat gereği, Ajans Genel Sekreterliği Ajansın çalışmalarını 6 aylık ara rapor ve yıllık rapor halinde hazırlayarak Yönetim Kurulu’nun onayına sunmakla yükümlüdür. Bugün toplantımızda, Yönetim Kurulumuza sunulacak olan ara faaliyet raporunu inceleyerek önümüzdeki dönem yapılacak faaliyetlere de yön vereceğiz. Bunun yanında, Ajansın 2018 yılında; iletişim ve tanıtım, planlama, programlama ve koordinasyon, proje destekleme, yatırım desteği, izleme ve değerlendirme başlıkları altında yürüteceği faaliyetleri belirleyeceğiz. Ajansın, proje teklif çağrısı yöntemi uygulamadan bölgesel gelişmenin hızlandırılması, bölgenin rekabet edebilirliğinin güçlendirilmesi ve bölgedeki iş ortamının iyileştirilmesi açısından önem taşıyan projeleri destekleyebileceği bir destek mekanizması türü olan “Güdümlü Proje Desteği” konusu bugünkü toplantımızın bir diğer gündem maddesi olacak. Geçmiş yıllarda Ajansımızın yürüttüğü destek programlarının uygulama süreçlerine ilişkin bilgileri ve program harcama bilgilerini içeren ilerleme raporlarını, bugünkü toplantımızın son gündem maddesi olarak ele alacağız” dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, yönetim kurulu üyelerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı ve başarılı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı