Özpekler Alabalık, Rusya’dan 500 ton balık siparişi aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Özpekler Alabalık, Rusya’dan 500 ton balık siparişi aldı

Özpekler Alabalık, Rusya’dan 500 ton balık siparişi aldı

Denizi olmayan Denizli’de ürettiği balıklar ile ‘Balık Kralı’ olan Özpekler Alabalık, Rusya’ya açıldı. Firmanın Yönetim Kurulu üyesi Yasin Özpek, 2 yıllık uğraşların sonucunda Rusya’dan 500 ton balık siparişini aldı. İlk parti gemiyle gönderildi.

Ferah Işık / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2017 Perşembe, 12:41

Denizli’de uzun yıllardır Çivril Gökgöl, Gölhisar Barajı, Tekkeköy, Çameli, Işıklı, Köyceğiz’in Karaçam, Fethi Ören’deki çiftliklerinde alabalık üretimi yapan Özpekler Alabalık, Rusya-Türkiye ticari ilişkilerinin düzülmesinin hemen ardından bu ülkeden 500 ton balık siparişi aldı.

Özpekler Su Ürünleri Yönetim Kurulu üyesi Yasin Özpek, “2 yıldır Rusya’ya alabalık satmak için uğraşıyorduk. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz’de ithalatçı firmanın yetkilileri ile bir araya geldik ve anlaşmaya vardık. Bu yıl 500 ton alabalık ihracatı yapacağız. Hedefimiz bu rakamı arttırmak. İlk parti gemiyle Rusya’ya gönderildi. Ruslar, Denizli balığını çok sevecek” dedi.

Yasin Özpek, Danimarka ve İspanya gibi ülkelerin balık üretimini arttırdığını, bu nedenle Avrupa’daki pazar paylarında düşüş olduğunu sözlerine ekleyerek, “Yıllık 15 milyon dolar civarında ihracat yapıyoruz. Avrupa’dan gelen taleplerle azalma olunca yeni pazarların peşindeyiz. Rusya’da açılan kapı bize nefes oldu” diye konuştu.

Yorumlar

Fariz   -  Bağlantı 28 Haziran 2020, 11:38

sizin ulkeden balik almak istiyoruz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı