REKLAMI GEÇ

Denizlili firma ithal edilen cihazı üretti

Denizlili firma ithal edilen cihazı üretti

Denizli’de Açı Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Türkiye’nin ilk yerli olan yer altı kablo arıza tespit cihazını ‘Yüksek Gerilim Darbe Generatörü’ ‘SNS DGG 101’ markasıyla üretti. Bu üretim sayesinde cihazın artık ithalatının da önüne geçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mayıs 2017 Cuma, 18:56

Elektrik dağıtım şirketleri ve diğer büyük işletmeler ile mühendislik bürolarının bugüne kadar ithal etmek zorunda kaldığı cihazı geliştiren, sektörün deneyimli kuruluşlarından Açı Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi İSO (TS EN 9001: 2008) ve CE belgelerini alırken, ürünün alanında tek yerli cihaz olması nedeniyle ‘Faydalı Ürün’ patent başvurusunu da yaptı.

Cihazın Türkiye distribütörlüğünü ise merkezi Denizli’de bulunan Enerjisan Elektrik Pazarlama Limited şirketi aldı.

Yeraltı kablolarında meydana gelen kablo arızalarının tespiti ve sorunun giderilmesi konusunda, zamanla yarışıldığını belirten şirket yetkilileri, SNS DGG 101 cihazıyla arızalarda en iyi sonuç elde edildiğini söyledi. Şirketten yapılan açıklamada, ithal cihazların maliyetinin yüksek olduğu belirtilirken, yerli arıza tespit cihazının bu nedenle daha ekonomik ve daha pratik özelliklere sahip olduğu vurgulandı. Ayrıca cihazın kolay taşınabilme özelliğinin bulunduğuna dikkat çekilerek, SNS DGG 101’in pratiklik özelliğine vurgu yapıldı.

Açıklamada “SNS DGG 101, ölçüm noktasında enerji var ise 220 V ile yok ise kendi içindeki akü- invertör sistemi yardımı ile çalışabilmektedir. Cihaz, çalışma sırasında yüksek gerilimi sadece darbe anında oluşturduğu için kablonun herhangi başka bir noktasında arızaya neden olmaz. Piyasadaki diğer ithal cihazlarda bu özellik bulunmamaktadır. İthal cihazlarla yapılan ölçümlerde, işlem sırasında kablo yüksek gerilim altında kaldığından, başka bir zayıf noktasından yeni arızalar üretebilmektedir. Cihaz 40x50x95 santim ebadında ve 45 kilo ağırlığa sahiptir. Normal binek arabalarının bagajında taşınabilmektedir. Özellikleri itibari ile tamamen piyasadaki cihazlardan farklı bir teknolojiye sahiptir” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı