DETGİS firmalarla öğrencileri buluşturacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DETGİS firmalarla öğrencileri buluşturacak

DETGİS firmalarla öğrencileri buluşturacak

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin organize ettiği ‘’II. Kariyer Günleri’’ 5 Haziran günü DENİB’de düzenlenecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2014 Pazartesi, 12:11

DETGİS, Tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesi ve ilgili bölüm mezunu öğrencilerin doğru yerde iş hayatına başlamasına katkıda bulunmak amacıyla kariyer günleri gerçekleştirecek. Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) fuayesinde organize edilecek Kariyer Günlerinde, dernek üyesi firmalar ile mezun olacak ve iş hayatına yeni başlayacak gençler ile staj yapmak isteyen öğrenciler bir araya gelecek. İş başvurularının da kabul edileceği etkinlik, 5 Haziran Perşembe günü 12:30 – 17:00 saatleri arasında yapılacak.

DETGİS’ten yapılan açıklamada organizasyon hakkında şu görüşlere yer verildi: “Gerçekleştirdiği tüm organizasyon ve toplantılarda sektörün geleceği adına önemli adımlar atan DETGİS, istihdam sorunu konusunda da önemli projelere imza atıyor. Üniversite Sanayi iş birliği projesini ‘’Üniversite Sanayi Kardeşliği’ ne dönüştüren dernek, ayrıca meslek liseleri öğrencilerini de okullarında ziyaret ederek sektör hakkında doğru bilgileri aktarıyor. Öğrencilerin giyim üretim teknolojisi bölümü tercihlerin de sektörel kapsamda, bütün sorularına cevap bulduğu ziyaretlerin olumlu yansımaları, bölümü tercih eden öğrenci sayısının artışıyla da meyvelerini veriyor. Gençlerin hayal edebilmesi ve geleceği şekillendirebilmesi bakımından önem arz eden bu projelerin yapılacak kariyer günleri ile de taçlandırılması, başlanan işin doğru sonuçlandırılması anlamı taşıyor. DENİB de düzenlenecek kariyer günleri, gençlerin iş hayatına ilk adımlarını doğru atmalarına, çalışanların iş değişikliği tercihlerini kullanabilmelerine ve işverenlerin istihdam ihtiyacına destek amacıyla gerçekleştiriliyor.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı