REKLAMI GEÇ

DTO’dan krizde finans desteği anlaşması

DTO’dan krizde finans desteği anlaşması

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Vakıfbank arasında kredi protokolü imzalandı. Kredi anlaşmasıyla son iki yıldır yaşanan finansal sıkıntının hafifletilmesi hedefleniyor.

/ DENİZLİHABER / 3 Eylül 2009 Perşembe, 17:33

DTO Meclis Salonu’nda yapılan kredi protokol anlaşmasında; Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, Vakıfbank Ege Bölge Müdürü Hayati Yaman, Vakıfbank Denizli Şube Müdürü Veli Dündar, DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İmran Eraslan ile Hüseyin Memişoğlu, DTO Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Fatih Koçer, Salih Sarıkaya, Habib Yıldız, Ramazan Çelikkol ve Ali Önal hazır bulundu.
İmza töreni öncesinde konuşan DTO Başkanı Necdet Özer, “Bilindiği gibi iki yıldır piyasada bir finans sıkıntısı yaşanıyor. Biz bu sıkıntıyı gidermek için Denizli Ticaret Odası olarak çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda bankalarımızdan finans sağlamak için yaptığımız görüşmeler sonucunda bugün Vakıfbank ile protokol imzalıyoruz. Protokol çerçevesinde bankanın havuzunda bulunan 350 milyon Euro kredi için kullandırılacak. Bu kredi paketinden faydalanmak isteyen üyelerimizin başvurularını bir an önce yapmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.
Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır ise Vakıfbank’ın sağladığı kaynakları, her türlü ihtiyaca göre geliştirdiği kredi çeşitleri ve bankacılık ürünlerini, düşük faiz, uygun vade, kolay ödeme koşulları ve kullanım kolaylığı ile reel sektörün hizmetine sunmaya devam ettiğini ifade etti. Çakır, bu kapsamda Denizli Ticaret Odası ile Denizlili tüccar ve sanayicilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla içerisinde cazip kredi seçeneklerinin yer aldığı bir protokol imzaladıklarını belirterek, “Vakıfbank, tüm yurt çapında başlattığı reel sektöre yönelik destek paketi uygulamalarına bir yenisini ekledi.” diye konuştu.
Çakır, kredi hakkında şu bilgileri verdi: “Protokol paketinde oda üyelerine 10 yıla kadar vadeli işyeri edindirme kredisi ve 5 yıla kadar işletme ihtiyaç kredisi sunuluyor. Denizli Ticaret Odası üyeleri Vakıfbank’tan İşletme İhtiyaç kredilerini, yüzde 1.39’dan başlayan faiz oranıyla kullanılabilecekler. Ayrıca, pakette Eximbank veya banka kaynağından oluşan döviz ve TL ihracat kredileri ile orta ve uzun vadeli Yatırım Kredisi kullanma imkanı da sağlanıyor. Pakette ayrıca, oda üyelerinin nakdi, gayrinakdi kredilerden ve dış ticaret işlemleri için uygun faiz, komisyon ve ödeme seçeneklerinden faydalanma fırsatları da yer alıyor” dedi.
Yapılan konuşmalar sonrasında Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, kredi protokolüne imza attı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı