REKLAMI GEÇ

EBIC-Ege’nin tüm hizmetleri ücretsiz

EBIC-Ege’nin tüm hizmetleri ücretsiz

Denizli Ticaret Odası ile Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen, Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) Projesi’nin tanıtımı, DTO’da yapıldı.

/ DENİZLİHABER / 8 Ocak 2010 Cuma, 17:48

Manisa, İzmir, Denizli, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Aydın, Uşak, Afyon ve Muğla illerindeki firmaların yararlanabildiği EBİC-Ege hizmetleri, Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda detaylı olarak anlatıldı. Toplantının açılışında konuşan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Memişoğlu, Denizlili firmaların EBİC-Ege’den daha fazla talepte bulunması gerektiğini söyledi.

“TÜM HİZMETLER ÜCRETSİZ”
Memişoğlu, şöyle konuştu: “EBIC-Ege’nin faaliyetleri üç ana başlıkta toplanabilir. Birincisi EBİC-Ege, firmaların ticari faaliyetlerine danışmanlık yapar, yurt dışından işbirliği ortakları ve müşteri bulmada yardımcı olur. İkinci olarak firmaların teknoloji ihtiyaçlarını gidermede yardımcı ve danışman olur. Üçüncü olarak firmalara proje ortakları bulmada yardımcı olur. EBİC-Ege’nin tüm hizmetleri ücretsizdir. Denizli’de kurulu firmaların EBIC-EGE’den yardım taleplerinde bulunması kendi yararlarına olacaktır.”

EBIC-EGE’NİN AMACI
Proje Müdürü Dr. Serdal Temel ve Proje Uzmanı Barış Bayar, katılımcılara bilgiler verdi. EBIC-Ege Projesi’nin 2007 yılında başlatıldığını ifade eden Serdal Temel, Avrupa Birliği ülkelerindeki firmalar arasında ticari işbirlikleri oluşturmak, uluslararası teknoloji transferi ortamları tesis etmek ve AB fonlarından yararlanma konusunda yol gösterici olmak amacında olduklarını bildirdi.

HANGİ HİZMETLER VERİLİYOR?
Firmaların ve ürünlerin Avrupa İşletmeler Ağı bünyesinde tanıtımını yapmaya hazır olduklarını belirten Barış Bayar, kısaca şu konularda hizmetlerinin olduğunu söyledi: “Uluslararası ticari ve teknolojik işbirliği fırsatlarına ulaşmada yardım edebiliriz. Avrupa Birliği’nin KOBİ’lere yönelik sunduğu araştırma projelerine katılım için danışmanlık yapabiliriz. Yurt dışı ve yurt içi fuarlarda yabancı firmalarla iş ortaklıkları oluşturmada ikili görüşmeler düzenleyebiliriz. Firmaların teknolojik kapasitesini değerlendirme çalışması yapabiliriz. Yabancı uzman desteği sağlayabiliriz.”

Seminer sonunda ise katılımcılar, EBİLTEM ve Denizli Ticaret Odası’nın kurum uzmanları ile birebir görüşmeler yaparak, Avrupa İşletmeler Ağı’na dahil oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı