REKLAMI GEÇ

Engellilere koçluk yapacaklar

Engellilere koçluk yapacaklar

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeline yönelik engelli vatandaşlar verilecek hizmetlere ilişkin seminer düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mart 2018 Salı, 17:30

Seminere katılan İş ve Meslek Danışmanları Mehmet Ali Özel ve Burak Demirtop, “Engelli İş Koçluğu Projesi” ile ilgili detaylı bilgi aktardı.

Özel ve Demirtop, proje ile iş arayan engelli vatandaşların iş koçları tarafından uygun işe/ mesleğe yönlendirilmesinin önemli olduğunu belirterek, “Sonrasında da işe uyum desteğinin sağlanması ve bu bireylerin toplumsal üretim sürecine dâhil edilerek; kendi başlarına hayatlarını idame ettirmelerine destek olunması amaçlanmaktadır. İşe yerleşen Engelli vatandaşlarımızın işe uyumları yine Engelli İş Koçları tarafından ortalama 3 ay takip edilecek ve raporlanacak” dedi.

Projeye ilişkin değerlendirmeler yapan Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak için Denizli İŞKUR olarak gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her ayın 7’si ve 24’ünde düzenlediğimiz toplu görüşmeler ile engelli vatandaşlarımızı İŞKUR İl Müdürlüğümüzde işverenler ile buluşturuyoruz. Engelli İş Koçluğu Projesi ile vatandaşlarımızı daha da yakından takip edeceğiz. Denizli İŞKUR olarak iş arayan vatandaşlarımıza hizmet etmekten her zaman onur duyuyoruz. Hele ki söz konusu engelli vatandaşlarımız ise bizim için bu hizmet toplumsal bir sorumluluğun altına attığımız imzayı temsil ediyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı