REKLAMI GEÇ

FİNANSÇILAR DENİZLİ’DE BULUŞTU

FİNANSÇILAR DENİZLİ’DE BULUŞTU

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Finans Bilim Platformu tarafından düzenlenen “18. Ulusal Finans Sempozyumu”, 64 farklı ilden bilim adamı ve çeşitli meslek gruplarından toplam 250 katılımcıyla Pamukkale Colossae Otel’de başladı. 18 Ekim’de tamamlanacak sempozyumun açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, Finans Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Metin Kamil Ercan, İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakan Aygören, öğretim elemanları ve davetliler katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ekim 2014 Cuma, 09:23

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk olarak söz alan Finans Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Metin Kamil Ercan, Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, platformun çalışmalarından bilgiler aktardı.
Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aygören, sempozyuma finans alanındaki akademisyen, araştırmacı ve uzmanlar ile reel sektör yetkililerinin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Denizli’nin sosyoekonomik gelişmişlik endeksi sırasında 12. sırada olduğunu belirten Prof. Dr. Aygören, ekonomik bakımdan tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinin her üçününde dinamik bir görünüm sergilediği önemli bir merkez olduğunu kaydetti. Denizli’nin OSGB’de 130 fabrika ile önemli istihdam sağladığını ifade eden Aygören, ihraç sıralamasında ise Denizli’nin Türkiye’de sekizinci sırada olduğunu vurguladı.

Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde rol alan tüm arkadaşlara şükranlarımı sunduğunu belirterek, finans dünyasının insan yaşamında büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Özçelik, 64 üniversiteden öğretim elemanının bu sempozyumda bir araya geldiğini ifade ederek, başarılı bir dört gün geçirmelerini diledi.
Açılış konuşmalarının ardından ilk oturuma geçildi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş’ın yaptığı panelde Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Kemal Yılmaz, Takas ve Saklama Bankası AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sezai Bekgöz ve Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Orcan Çörtük panelist olarak yer aldılar.
Panelin ardından Dekan Prof. Dr. Hakan Aygören, oturum başkanı ve panelistlere plaket verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı