REKLAMI GEÇ

GEKA 97. yönetim kurulu toplantısı, Denizli’de gerçekleştirildi

GEKA 97. yönetim kurulu toplantısı, Denizli’de gerçekleştirildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 97. yönetim kurulu toplantısı, Denizli, Aydın ve Muğla valilerinin katılımı ile Denizli’de gerçekleşti. Görev değişiminin de yaşandığı toplantıda GEKA projeleri ele alındı, önümüzdeki dönem hedefleri belirlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Temmuz 2017 Cuma, 13:48

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Vali Civelek, öncelikle Valiler Kararnamesi ile görev yerleri değişen Aydın eski Valisi Ömer Faruk Koçak, Denizli eski Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Muğla eski Valisi Amir Çiçek’e, hem görev yaptıkları illere hem de GEKA’ya sundukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

Bunun yanında GEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin dönüşümlü olarak senede bir defa değiştiğine de vurgu yapan Vali Civelek, dönem başkanlığı görevinin Muğla Valiliği’nden Aydın Valiliği’ne geçtiğini belirtti. Bu nedenle söz konusu görevini Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e devrettiğini ifade eden Vali Civelek, Vali Köşger’e yeni görevinde başarılar diledi.

Ayrıca, şu an Denizli Valisi olarak görev yapan Hasan Karahan’a da yeni görevlerinde başarılar dileyen Muğla Valisi Civelek, sözü yeni GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e verdi.

Toplantının gündem maddelerini aktaran ve Ajansın çalışmalarından anlatan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almaları amacıyla Ajansın yürüttüğü Teknik Destek Programı kapsamında, Mart-Nisan ve Mayıs-Haziran dönemlerinde toplam 37 proje başvurusunun başarılı olarak ilan edildiğini belirtti. Vali Köşger önümüzdeki dönemlerde de bölgedeki tüm kurumların Teknik Destek Programından yaralanmasını beklediklerini söyledi.

Vali Köşger Ajansın bölge yatırım geliştirme konusunda birçok faaliyeti olduğunu belirterek, Yatırım Destek Ofisleri’nin bölge yatırım ortamı geliştirme konusundaki çalışmalarını yakından inceleyeceklerini ifade etti. Vali Köşger ayrıca yurtiçi fuar talepleri ve katılım sağlanabilecek yurtdışı fuarlarının değerlendirileceğini söyledi.

Ajans güdümlü projelerinin ayrıntılı konuşulacağını belirten Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, söz konusu gündem maddelerinin yönetim kurulu olarak değerlendirileceğini ve uygun bulunması halinde karara bağlanacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı