GEKA Yönetimi Aydın’da toplandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GEKA Yönetimi Aydın’da toplandı

GEKA Yönetimi Aydın’da toplandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 100. Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın çalışmalarını içeren gündem maddelerini konuşmak ve değerlendirmek üzere Aydın’da gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ekim 2017 Çarşamba, 09:24

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Aydın Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Denizli Valisi Hasan Karahan, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Vali Yavuz Selim Köşger toplantı öncesi yaptığı konuşmada, “Bölge illerinin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışan ve bu doğrultuda önemli kararlara imza atan Yönetim Kurulumuzun 100. toplantısını gerçekleştirmek üzere Aydın’da toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle geçmiş dönem Yönetim Kurulumuzda görev yaparak Ajansımıza ve Bölgemize katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Yönetim Kurulu olarak öncelikle bir önceki toplantımızdan bugünkü toplantımıza değin Ajansımızın gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçirerek değerlendireceğiz. Kısaca söz konusu faaliyetlere bakacak olursak; 2017 Mart ayından beri yürüttüğümüz Teknik Destek Programımızda başvurular devam etmekte olup şimdiye kadar 77 proje başvurusu aldık. Değerlendirmeler sonucunda 53 proje destek almaya hak kazandı ve bölgemizde projeler kapsamında bu yıl 1714 kişi çeşitli alanlarda eğitim aldı. 2017 yılı sonuna kadar başvuruları devam edecek programımıza, kurumların kurumsal kapasitelerini geliştirmelerine katkı sağlayacak nitelikli projeleri bölgemizden bekliyoruz. Bunun yanında son dönemde çeşitli sektörlerde bölgemizin tanıtımına ve yurt içi ve yurt dışı yeni iş birliği olanaklarına imkan sağlayan faaliyetlerimize de devam ettik. Sırayla Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 10. Ege Günleri, Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi, Güdümlü Proje çalışmaları ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile yurt içi ve yurt dışı firmalara bölgemizin yatırım olanaklarını ve alanlarını tanıtmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğimiz faaliyetler arasında yer aldı.  Ayrıca, Ajansımızın 2018 yılında yürüteceği destek programları, tanıtım, yatırım ve planlama vb. faaliyetleri içeren taslak çalışma programını ve bütçesini inceleyeceğiz. Son olarak, önümüzdeki dönem bölgemizin kalkınması için ilan edeceğimiz Mali Destek Programlarının içeriği ve 2018 Yılı İllerin Yatırım Teklifleri konuları istişare edeceğimiz konular arasında olacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı