GEKA’dan 24 kuruma destek, 1440 kişiye eğitim - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GEKA’dan 24 kuruma destek, 1440 kişiye eğitim

GEKA’dan 24 kuruma destek, 1440 kişiye eğitim

Güney Ege Kalkınma Ajansı, 2016 yılı Teknik Destek Programı kapsamında 24 kurum ve kuruluşun projesine destek, 1.440 kişiye de eğitim verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Temmuz 2016 Salı, 15:21

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Süleyman Alata, kurumun 2016 çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Güney Ege Bölgesi’ndeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan bir kurum olduklarını belirten Alata, “GEKA’nın Teknik Destek programı kapsamında, Mart-Nisan döneminde 11 proje, Mayıs-Haziran döneminde ise 13 proje desteklenmeye hak kazandı. Güney Ege Bölgesi’ndeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlama amacını taşıyan 2016 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, kurumlar 15 bin TL’ye kadar eğitim ve danışmanlık desteği alabiliyor. Programa proje başvuruları tüm yıl açık olup başvurular 2 aylık dönemler halinde alınıyor” dedi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 26 Şubat 2016 tarihinde ilan ederek uygulamaya başladığı 2016 yılı Teknik Destek Programı’nın Mart-Nisan döneminde toplam 22 proje başvurusunun alındığını anlatan Alata, başvuruların 11’inin başarılı olarak ilan edildiğini, projeler kapsamında 431 kişinin farklı konularda eğitimden geçirildiğini söyledi.

Mayıs-Haziran döneminde 17 teknik destek proje başvurusu aldıklarını, değerlendirme sonucunda 13 projeye destek vererek bölgeden bin 9 kişinin eğitim alması için olanak sağladıklarını ifade eden Süleyman Alata, “Bu dönemde, proje yönetimi, iletişim, finans, modelistlik-stilistlik, ekoturizm, kamu ihale mevzuatı, muhasebe, ilkyardım ve el sanatları vb. alanlarda eğitimler uygulamaya geçecek” dedi.

Yerel yönetimlerin başta kurumsal kapasite ve yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerine destek olduklarını söyleyen GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, “Bölgemizdeki yerel yönetimler, ajansımızın verdiği desteklerle kurumsal mükemmellik yolunda emin adımlarla ilerleyerek yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlamaktadır. Ajansımızın öncelikli konularından olan yenilik, turizm ve girişimcilik alanlarında projelerin yaygınlaştırılması amacıyla diğer destek enstrümanlarımızın yanı sıra teknik destek programımızı bölgemizde yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı