REKLAMI GEÇ

Gençler iş sahibi olacak

Gençler iş sahibi olacak

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen forklift (yük kaldırıp indirmeye yarayan iş makinesi) operatörlüğü kursuyla işsizlik ödeneği alan gençlere yeni iş sahası açılıyor.

/ DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2008 Cuma, 00:00

Vali Necati Bilican Çıraklık Eğitim Merkezi bahçesinde başlatılan ve 15 kişinin katıldığı kurs, Makine Mühendisi Hasan Tuzcu tarafından veriliyor. İki hafta sürecek eğitim programının sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Eğitmen Tuzcu, gençlere meslek edindirmek ve özellikle ekonomik hayata kalifiye elemanlar kazandırmak amacında olduklarını belirterek, “İş makinelerinin kullanımı, bakımı ve onarımı gibi konularda ders veriyoruz. Bu tip makineleri gerektiği gibi kullanmak, verimlilik açısından son derece önemlidir. İyi bir forklift operatörü, hem işletmeye hem de ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlar” dedi.

MMO Denizli Şube Sekreteri Fatih Yaşa ise bu tip çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi. Verimliliğin ancak nitelikli elemanlar tarafından sağlanabileceğini belirten Yaşa, gelecekte de benzeri eğitim çalışmalarıyla topluma hizmet etmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı