Geri dönüşümcüler OSB için düğmeye bastı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Geri dönüşümcüler OSB için düğmeye bastı

Geri dönüşümcüler OSB için düğmeye bastı

Geri dönüşümcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için düğmeye bastı. Düzenlenen genel kurulda bir araya gelen sektör temsilcileri önce müteşebbis heyeti oluşturacak, ardından da çalışma hız kazanacak. Geri dönüşümcülerin hedefi 2022 yılı içinde İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk kazmayı vurmak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Aralık 2021 Pazartesi, 11:09

Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Genel Kurulu toplandı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in de katıldığı toplantıda en önemli gündem maddesi sektör temsilcilerini bir araya getirecek, daha sistemli ve düzenli bir çalışmanın kapılarını aralayacak olan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması oldu.

Sektör temsilcisi işletmelerin bir arada olabileceği, modern tesislerin yer aldığı bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin geri dönüşü sektörünün prestijini artıracağı görüşü hakim olurken, genel kurulda bunun temelleri atıldı.

Toplantıda sektör temsilcilerine seslenen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, geri dönüşüm işiyle meşgul olan sektör emekçilerinin ve temsilcilerinin zorlu ve meşakkatli bir işle uğraştıklarını, aynı zamanda toplum adına önemli bir görevi ifa ettiklerini söyledi.

“SINIRLI KAYNAKLARI VERİMLİ KULLANALIM”

Hammadde sıkıntısının giderek etkisini gösterdiğini dünyamızda atıkların toplanması, geri dönüşümün sağlanması ve değerlendirilmesinin Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir yer teşkil ettiğini ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Dünya’nın kaynakları sınırsız değil. Bize düşen bu kaynakları en verimli şekilde kullanmak. Bu anlamda geri dönüşüm sektörünün yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor ve önemsiyoruz. Bu sektörün içinde ter akıtan, emek veren toplayıcısından, toplanan atıkları değerlendirenlere kadar bu sürecin aşamalarında çalışan her bir kardeşimizin talebini önemsiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üzerimize düşen her şeyi yapmanın gayretinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

Geri Dönüşümcülerin Denizli’de yapmak istedikleri projelere öncülük etmeye hazır olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Birlikten kuvvet doğar. Bir ve beraber olduğumuz sürece, güç birliği yaptıkça bizim bileğimizi kimse bükemez. Hangi sektörde olduğumuzun önemi yok. Yeter ki; birlik olalım. Bu sayede emek ve omuz verdiğimiz sektörü güçlendirmek değer katmak kaçınılmaz olur. Bu anlamda bu birlikteliğimiz ile Denizli’mizde Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’yi kurarak sektörü daha da güçlü hale getirmeliyiz. Denizli’mizde kurulmasını uzun zamandır değerlendirdiğimiz bu ihtisas OSB için harekete geçme zamanı gelmiştir. Bizler AK Parti Milletvekilleri olarak, Valimiz, Büyükşehir belediye başkanımız, ilgili ilçe belediye başkanlarımız, Ticaret Odası Başkanımız ile birlikte her zaman sizlerin yanındayız, destek olmaya hazırız. İlk iş olarak hemen Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’nin müteşebbis heyetini kurmalıyız. İnşallah 2022 yılında kazmayı vurmayı hedeflediğimiz Makina İhtisas OSB’de olduğu gibi Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’yi de kurarak sektöre ve paydaşlarına ait alanda modern tesislerin yer aldığı bir ortama en kısa sürede hep birlikte kavuşuruz. Biz buna inanıyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

“GERİ DÖNÜŞÜM SÜRECİNE HIZ VERELİM”

Geri Dönüşümcüler İhtisas OSB’nin kurulması ve işler hale gelmesi için hep birlikte yol almanın önemine işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Denizli olarak farkındalık oluşturacağız. Kirlenen dünyanın temiz yüzü olacağız. Çevre ahlakını özellikle yeni nesillerimize aşılayacağız. Tüketim odaklı yaşamımızda tüketilen her ürünün ambalajının yeniden dönüşebileceğini unutmamamız gerekiyor. Hep birlikte Denizli’den başlayarak atacağımız küçük adımlar, öyle inanıyorum ki; büyük bir dönüşümü ve başarıyı beraberinde getirecektir. Çevre kirliliğinin bir gün hepimizin felaketi olacağı gerçeğini asla göz ardı etmeyelim. Bu nedenledir ki; iklim değişikliği sürecini de görmezden gelmeyelim. Hepimiz hayatımızda yapacağımız ufak değişikliklerle çevrenin korunmasına büyük katkı sunabiliriz. Ülkemizin yarınlarını korumak için bu şuuru yakalamış olmamız ve gelecek nesillerimize aşılamamız şarttır. Küresel rekabette başarılı olmanın sırrı burada saklıdır. Bize düşen geri dönüşüm sürecine hız vermektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı