REKLAMI GEÇ

İİMEK’ten istihdam önerileri

İİMEK’ten istihdam önerileri

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK), 2017 yılı dördüncü toplantısını gerçekleştirdi. Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, mesleki eğitim ve istihdamı artırmak için çözüm önerileri konuşuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ekim 2017 Salı, 14:46

İşgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2017 yılı 4. toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, GEKA Genel Sekreter V. Özgür Akdoğan ve Kurulun diğer üyeleri katıldı.

İstihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.

Toplantı, mesleki eğitim, işgücü, istihdam, il düzeyinde istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler konularında kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak sonlandırıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı