REKLAMI GEÇ

İş dünyasının en önemli gündemi: Vize sorunu

İş dünyasının en önemli gündemi: Vize sorunu

AB ülkelerine vize işlemlerinde randevu bile verilmemesi toplumun farklı kesimlerinden tepkiler görüyor. Denizli Ticaret odası Başkanı Uğur Erdoğan da, kendisini ziyaret eden Litvanya Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis’ten destek istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mayıs 2024 Pazartesi, 10:07

Türkiye ile Litvanya arasındaki ticari ilişkileri daha da canlandırmak için ikili temaslarda bulunmak üzere ülkenin en büyük sanayi şehirlerini ziyaret eden Litvanya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis, Denizli programı kapsamında Denizli Ticaret Odası’nı da (DTO) ziyaret etti. Ziyarete Litvanya Türkiye Büyükelçiliği Birinci Kâtibi Ruta Hanagasi de katıldı.

GÜNDEM VİZE SORUNU
DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan iki ülke arasındaki iş birlikleri ile ticari hacmin genişletilip büyütülmesinin ön şartının Türk iş dünyasının uzun bir süredir yaşadığı vize sorunun bir an önce aşılması olduğunu belirtti. Bu konuda Büyükelçi Degutis’ten özel ilgi, girişim ve destek beklediklerinin altını çizdi. Bu sorunun aşılmasıyla iş insanlarının farklı sektörlerde zamanla çok sayıda ortaklık ve iş birliğine imza atacağından en ufak şüphesinin bulunmadığını vurguladı.

Büyükelçi Degutis de bu konuda gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. İki ülke arasındaki diplomatik temasların artırılmasıyla, bu sorunun daha hızlı aşılabileceğine inandığını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı