İşletmeci belli saatlerde fiyatı düşürdü, vatandaş ekmek kuyruğuna girdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İşletmeci belli saatlerde fiyatı düşürdü, vatandaş ekmek kuyruğuna girdi

İşletmeci belli saatlerde fiyatı düşürdü, vatandaş ekmek kuyruğuna girdi

Denizli’de fırın işletmecisi Hasan Kılıç garibanların sofrasından taze ekmek eksik olmasın diye her akşam saat 20:00’den sonra ekmek fiyatını 2,5 liradan 1 lira 75 kuruşa düşürüyor. Kılıç’ın işletmesinden ucuz ekmek almak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturuyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Kasım 2021 Salı, 13:04

Denizli’de fırın işletmecisi Hasan Kılıç her akşam saat 20:00’den sonra ekmek fiyatını düşürüyor, kapısında kuyruk oluşuyor. Merkezefendi İlçesine bağlı Akkonak Mahallesinde fırın işleten Kılıç, akşam saatlerinde 2,5 lira olan ekmek fiyatını 1 lira 7,5 kuruşa düşürüyor. İşletmede unlu mamullerin fiyatı yarıya indiriliyor, atıştırmalıklar da indirime giriyor. Geçtiğimiz hafta yapılan ekmek zammından sonra ucuz ekmek kuyruğuna giren vatandaşların sayısında ise artış gözleniyor.

“ÖRNEK OLSUN, DİĞER İŞLETMELER DE İNDİRİM YAPSIN”
Ucuz ekmek kuyruğundaki vatandaşlar hayat pahalılığı nedeniyle her kuruşun hesabını yapmak zorunda olduklarını belirterek, “Akşam saatlerinde ekmek ucuzluyor. Milletin alım gücü zayıf, hali yok. Bu nedenle burada kuyruk bekliyoruz. Bu işletme sadece şimdi değil daha önce de akşamları ekmeği düşük fiyattan sattı. Burası her zaman ucuz ekmek veriyor. Denizli’de tek. Kuyruk oluşuyor. Burada iyi bir hizmet var. Denizli’de ekmeği bu fiyattan veren tek fırın bu. Bu işletme yıllardır akşam saatlerinde ekmek fiyatını düşürüyor. Keşke daha fazla fırında bu yapılsa. Diğerlerine de örnek olsun” diye konuştu.

“DAR GELİRLİ SICAK EKMEK YESİN”
Örnek uygulaması ile vatandaşın takdirini kazanan işletme sahibi Hasan Kılıç ise yaptığı açıklamada, “Bir tek ekmekte değil diğer ürünlerde de indirim yapıyoruz. Bu ürünlerin hepsi satılıyor. Amacımız ucuza ekmek satıp reklam yapmak değil. Vatandaşa taze sıcak ürünleri belli bir saatten sonra sunabilmek. Özellikle belli bir saat seçtik. Biz vatandaşın sofrasına daha ekonomik ürün koyarken aynı zamanda bakkalımızı, fırıncı esnafımızı da rahatsız etmememiz gerekiyor. Çünkü zaten onlar da zor durumda. Yatsı namazından bir saat sonra satış yapılıyor. Çünkü buradaki bakkallar, marketler kapalı. Onları rahatsız etmiyoruz, onların rızkı ile oynamıyoruz. Belli sayıdaki vatandaşın sofrasına taze ürün sunuyoruz. Bu nedenle akşam dar gelirli vatandaş alsın diye gün içinde fazla ekmek çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

osman acar   -  Bağlantı 23 Kasım 2021, 15:11

şimdi bu varlık kuyruğumu yokluk kuyruğumu

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı