REKLAMI GEÇ

İSO ikinci 500 açıklandı: Denizli’nin firma sayısı sabit kaldı

İSO ikinci 500 açıklandı: Denizli’nin firma sayısı sabit kaldı

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2022 yılı sonuçları açıklandı. İSO İkinci 500 sıralamasında Denizli’nin geçen sene 11 olan şirket sayısı bu sene de değişmeyerek aynı kaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Kasım 2023 Çarşamba, 10:14

Tekstil-konfeksiyon sektörü 7 firma ile kendine yer bulurken, kablo-bakır tel 3 firma ve inşaat sektörü 1 firma ile listede yer aldı.

İkinci 500 şirkette 7. olan Özgüven Kablo, Denizli sıralamasında yine listenin başında yer aldı. Özgüven Kabloyu 147. sırada Gamateks Tekstil ile 192. sırada yer alan Uğurlular Tekstil izliyor. Listede yer alan Denizli firmalarından 3 tanesi geçen seneye göre daha üst sıralara yükseliş gösterirken, geçen sene birinci ve ikinci 500 sıralamasında bulunmayan bir firmamız, bu sene ikinci 500’e dahil oldu.

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu “Bu yıl İSO İkinci 500 sıralamasındaki firma sayımızı sabit tuttuğumuzu görüyoruz. Geçen seneye kıyasla üretimden satış değerlerinde ciddi bir artış yaşandığını ve hatta değerlerin ikiye katlandığını görüyoruz ancak hepimiz biliyoruz ki bu artışlar hammadde fiyatlarındaki ve kurlardaki artıştan kaynaklanmaktadır. Günümüz şartlarında tüm şirketlerimiz değerlerini korumak için ciddi mücadele vermektedir. Önümüzdeki yıllarda listedeki firma sayımızın artacağına inanıyorum. Ekonomi olarak sanayimizin zor bir süreçten geçtiğinin farkındayım ancak bizim sanayicimiz, üretimden ve ülkesine katkı sağlamaktan vazgeçmeyecektir. Bu nedenle ikinci 500 listesinde kendisine yer bulan firmalarımızın her birini kutluyor; önümüzdeki yıl listeye daha fazla firmamızın girmesini ümit ediyoruz.” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı