İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ertuğrul Gökçe’den DTO’ya ‘afili eşantiyon’ eleştirisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ertuğrul Gökçe’den DTO’ya ‘afili eşantiyon’ eleştirisi

İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ertuğrul Gökçe’den DTO’ya ‘afili eşantiyon’ eleştirisi

İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ertuğrul Gökçe, Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) üyelere gönderdiği, içinde saat, oda başkanı Uğur Erdoğan’ın mesajı, boş bir fotoğraf çerçevesi bulunan yılbaşı eşantiyonunu eleştirdi. Esnafın ekonomik olarak zor durumda olduğunu söyleyen Gökçe, “Bu çerçeve, kepengini kapatan hiçbir esnafa çare değil” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ocak 2021 Cumartesi, 09:00

Paketin maliyetini soran Gökçe, Pamukkale’de elektrik faturasını ödeyemediği için mum ışığında yufka açmak zorunda kalan esnafı hatırlattı.

ESNAF ZOR DURUMDA, ONLAR PR DERDİNE DÜŞMÜŞ
Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Gökçe pandemi döneminde esnafın zor durumda olduğunu hatırlatarak oda başkanı Uğur Erdoğan’ı kendi halkla ilişkiler çalışmasını yapmakla suçladı, “Kriz ortamında her gün onlarca işletme kapanıyor. Denizli’de 19 bin esnaf ve 100 bini aşkın çalışanın temsilcisi DTO eşantiyon ve kişisel PR derdine düşmüş görünüyor” dedi.

AFİLİ KUTUYA KOYMUŞLAR
Gökçe, esnafa gönderilen paket içinde lazer kesim bir saatin yanı sıra, sicil belgesi için hazırlanmış boş çerçeve yer aldığını söyleyerek, “Afili şık bir kutuya koymuşlar. İçinde bir zarf ve en pahalı kuşe kâğıda basılmış kendi fotoğrafı. Üyelere mesaj göndermiş. Bu israftır” diye konuştu.

PARASINI KİM ÖDEDİ?
Hediye paketlerin nasıl finanse edildiğini ve esnafa ne faydası olacağını soran Gökçe şunları söyledi: “Parasını kim ödedi? Bu paketlerin ne gibi bir faydası var? 1 kuruşun bile değeri varken dağıtım maliyeti ne kadardır?
Bu sorularımızı lütfen adet haline getirdikleri ve her cuma attıkları MMS’lerle yanıtlamasınlar. Çünkü bu mesajların da esnafın sırtına yük olduğunu biliyoruz. DTO’nun parası ile bu mesajlar atılıyor, bu hediyeler gönderiliyorsa ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhran başkan ve yönetiminin umurunda değildir”

ELEKTRİK PARASINI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN MUM IŞIĞINDA YUFKA AÇAN ESNAF VAR
Gökçe, DTO’nun hazırlattığı hediye paketini elektrik parasını ödeyemediği için mum ışığında yufka açan esnafa gönderdiğini ileri sürerek, “Bu hediyeler ve mesajlar gibi fuzuli giderlerin yerine esnafın aidatları karşılansa daha iyi olmaz mıydı?” diye konuştu.

‘OTURDUĞUNUZ MAKAMIN GEREĞİ BUDUR’
Erdoğan ve yönetiminin hatalarından ders çıkarması gerektiğini belirten Gökçe, “Afili eşantiyonla nasıl bir fayda sağlanması amaçlanmıştır? Fayda, üretimle olur, istihdamı artırmakla olur. Esnafın duvara astığı saat üretime de istihdama da faydası olmaz. Esnafa Kendi fotoğrafını göndereceğinize yaralara merhem olacak çözümler sunun. Oturduğunuz makamın gereği budur. İyi çalışmalar için yönetimine ve başkana teşekkür ederiz ama hatalarından bir an önce ders çıkararak, yeni hatalar yapmamasını da tavsiye ederiz. Bu çerçeve kepengini kapatan hiçbir esnafa çare değil” dedi.

PR’LA ELEŞTİRİLEN ERDOĞAN’IN PAKETTEKİ MESAJI
Esnafa dağıtılan paket içinde yer alan DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın mesajında ise; “Yeniden yol almaya başladığımız bu günlerde omuz omuza dayanışmayla geldik. Bu süreçten tüm sıkıntılara rağmen hemşerilerimiz kenetlenmiş, el birliği ile zorlukları en az zararla atlatmasını bilmiştir. Her kesimden insanımız çabuk organize olarak pandemi döneminde çarkları döndürmesini ve bu zorlu süreci en az zararla atlamasını bildi” ifadeleri yer aldı.

MUM IŞIĞINDA ÇALIŞMAK ZORUNDA KALAN ESNAF GÜNDEM OLMUŞTU
Fatih Mahallesi’nde börek ve yufka üretimi yapan esnaf Galip Çalışkan elektrik faturasını ödeyemediği için mum ışığında çalıştığını gösteren bir videoyu sosyal medyada paylaşmıştı. Çalışkan “Evine ekmek götüremeyen baba mı olur? Ben evime nasıl ekmek götüreceğim? Gelsinler aşağıda neler oluyor bir baksınlar. Bir yıldır kira ödeyemiyorum” demişti.

Yorumlar

Bilal   -  Bağlantı 18 Ocak 2021, 08:57

Iyi Partinin böyle istek ve talepleri vardı da Yonetıme ortak olurdum alırdım görev medem ki Vatan Millet diyoruz Partizanliga bırakırdım daima açıklar aramazdim fırsatçılık yapmazdım Erdoğan merak etmeyin yemez kimseyi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı