REKLAMI GEÇ

KOSGEB’den Güney Ege illerine özel proje çağrısı: 1 milyon TL hibe verilecek

KOSGEB’den Güney Ege illerine özel proje çağrısı: 1 milyon TL hibe verilecek

KOSGEB, Denizli Ticaret Odası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve Aydın Sanayi Odası ile bir ilke daha imza attı. Güney Ege illerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. Makine ve gıda imalatı sektörlerinin gelişmesine yönelik iş fikri destek çağrısı ile, şartları yerine getiren toplam 50 girişimciye, 1’er milyon lira hibe verilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Eylül 2023 Perşembe, 17:10

İleri Girişimci Destek Programı İş Fikri Teklif Çağrısı çerçevesindeki Gıda İle Makine İmalatı Sektörlerinin Gelişmesine Yönelik Teknolojik Girişimciler Teklif Çağrısına Dair İş Birliği Protokolü, imzalandı.

BAŞVURU ŞARTLARI
KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Ali Urhan proje çağrısı için şu bilgileri verdi:
Duyurusunu yapacağımız çağrı ile Denizli, Aydın ve Muğla illerinde gıda ve makine imalatı sektörlerinin gelişmesine yönelik çözümler sunabilecek teknolojik iş fikirlerinin desteklenmesini amaçlıyoruz.

Bu çağrıda, 35 yaşın altındaki girişimcilerimizden başvuru alacağız. Girişimcilik ekosisteminde daha fazla yer alabilmesi adına, kadın girişimcilerimiz için yaş haddi koymadık. Yine bir diğer başvuru şartımız da girişimcilerimizin işletmesini Denizli, Aydın veya Muğla illerinde kuracak olmalarıdır ve faaliyetlerine bu illerde devam edecek olmaları da önemlidir. Böylelikle, girişimcilerimizin kendi illerinde faaliyet göstererek ülke ekonomisine katkı ve istihdam sağlamasını amaçladık.

KOSGEB tarafından değerlendirmeye alınacak teknoloji tabanlı iş fikrinin sahibi girişimcilerinden uygun görülen 50 girişimcimiz, Denizli ABİGEM’in vereceği eğitim ile Denizli Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sağlanacak mentorluk hizmetinden faydalanacak.

Eğitim ve mentorluk sürecini başarıyla tamamlayan girişimcilerimiz, destek programımıza başvuru yapmaya hak kazanacaklar. Başvuruları kabul edilip dosyaları onaylanan hibe almaya hak kazanacak girişimcilerimizden, fikirlerini hayata geçirmek üzere işletmelerini 6 ay içinde kurmalarını isteyeceğiz. İşletmesini bu çağrımız kapsamında kuran girişimcilerimize makine, teçhizat ve yazılım desteği olarak 400 bin liraya kadar, bunun yanı sıra istihdam için 400 bin liraya kadar, kira, ofis donanımı ve hammadde giderleri için 150 bin liraya kadar, mentorluk, danışmanlık ve işletme koçluğu desteği kapsamında ise 30 bin liraya kadar, işletmesinin kuruluş giderleri için de 20 bin liraya kadar olmak üzere toplamda 1 milyon liraya kadar destek vereceğiz.
Üç ilde toplamda da 50 girişimcimiz için 50 milyon liraya kadar geri ödemesiz destek sağlayacağız. Denizli, Aydın ve Muğla illerini kapsayan çağrıya böylelikle çıkmış olduk. Bundan sonraki süreçte de farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak sektörel ve bölgeye özgü çağrılar yapacağız. Destek programının hazırlanmasında emeği olan tüm mesai arkadaşlarımı kutluyor, iş birliği yaptığımız Denizli Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarımızla Denizli ABİGEM’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Girişimcilik ekosistemindeki bütün paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ev sahibi olarak yaptığı konuşmada, üyelerine sağladıkları avantajları aktardı ve işbirliğinin önemine dikkat çekti. Erdoğan, geçen yıl KOSGEB kanalıyla 26,5 milyon TL destek geldiğini de sözlerine ekledi.

İMZA TÖRENİNE KATILANLAR
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Girişimcilik Dairesi Başkanı Ali Urhan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Gökhan Maraş, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş, KOSGEB Aydın Müdürü ve Muğla Müdür Vekili Sadullah Dülger, KOSGEB Denizli Müdürü Dr. Aziz Acar, Denizli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Yetkilisi Enis Erdal, AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Akay Gündoğan, DTO Başkanlık Özel Kalem ve Basın Sorumlusu Ömer Altıntaş, DTO İletişim ve Organizasyon Sorumlusu Ozan Öner Özmen, KOSGEB Girişimcilik Destekleri Müdürü Onur Ege ve KOBİ Uzman Yardımcısı Ender Ayvacı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı