REKLAMI GEÇ

Kurutulmuş meyveye yeni bir anlayış katan meyve cipsinden ABD’ye 4 ton ihraç edildi

Kurutulmuş meyveye yeni bir anlayış katan meyve cipsinden ABD’ye 4 ton ihraç edildi

Doğal beslenmeye ilginin yeniden artmasıyla kurutulmuş meyve, atıştırmalık ürün olarak büyük ilgi görüyor. Doğal meyvenin modern tesislerde kurutulmasıyla elde edilen meyve cipsi pazarı bir süredir büyüyor. Çivril’deki meyve kurutma tesisinde üretilen 4 ton meyve cips, ABD’ye ihraç edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Eylül 2023 Cuma, 14:12

Çivril’deki kurutma tesisinde üretilen cipsler, dünyanın farklı ülkelerine ihracat ediliyor. Tesis, sağlıklı atıştırmalık olarak üretilen 4 ton meyve cips, Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç edilmek üzere yola çıktı.

Denizli’de yetişen meyvelerin de yurtdışına ihracatı sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde tesisi büyüterek, yurt dışı pazarını daha da büyütmeyi hedeflediklerini söyleyen Köy Kooperatifleri (Köy-Koop) Denizli Birliği Bölge Başkanı Mehmet Varol yaptığı açıklamada, “Üretmiş olduğumuz ürünleri Kuru Yeşil firması ile ortak çalışmalarımız sonucunda Amerika’ya ihraç ediyoruz. Ürettiğimiz 4 ton sağlıklı atıştırmalıkları Çivril’deki Kurutma Tesisimizden Amerika’ya gitmek üzere yola çıkardık.  Kalitesine ve boyutlarına göre ayırdığımız yaş meyvelerimizi kurutma işleminin ardından paketleme yaparak sevkiyata hazır hale getiriyoruz” dedi.

“YURTDIŞI PAZARINI BÜYÜTECEĞİZ”

Sağlıklı ürünleri yurtdışına sevk ettiklerini anlatan Varol, “Yurt dışında, ürünlerimiz meyve cipsi ya da sağlıklı atıştırmalık olarak tüketiliyor.  Amerika’ya gönderdiğimiz ürünlerimiz çilek, elma, incir ve erik kurusu olmak üzere toplamda 4 ton ürünümüzü 1 konteyner şeklinde gönderdik. Ayrıca ülkemizde de satışlarımız devam ediyor. Kurutulmuş elma, armut, portakal, cennet hurması ve benzeri ürünlerimiz yoğun bir ilgi ile karşılanıyor. Önümüzdeki günlerde tesisimizi büyüterek, yurt dışı pazarımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. İHA-DENİZLİ

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı