REKLAMI GEÇ

Leblebi sektörünün fotoğrafı çekildi

Leblebi sektörünün fotoğrafı çekildi

Serinhisarlılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (SEKÜYAD), Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteği ile yürüttüğü “Denizli Leblebisinin Pazarlanmasına Yönelik Potansiyeli Belirleme ve Altyapı Geliştirme” projesinde, sektörün fotoğrafı çekildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2016 Pazartesi, 16:19

Serinhisarlılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin proje yürütücülüğünde, Tavas Belediyesi ve Tavas Kaymakamlığı’nın proje ortaklıkları, Serinhisar Belediyesi ve Serinhisar Kaymakamlığı’nın destekleri, Güney Ege Kalkınma Ajansı doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında yürütülen “Denizli Leblebisinin Pazarlanmasına Yönelik Potansiyeli Belirleme ve Altyapı Geliştirme” başlıklı projesinin kapanış semineri yapıldı. Şiir Otel’de düzenlenen kapanış seminerine Denizli Vali Yardımcısı Tuncay Engin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, Tüm Kuruyemiş Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Başkanı Muammer Çaputçu, leblebi sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri ve SEKÜYAD yöneticileri katıldı.

Seminerde, katılımcılara SEKÜYAD adına proje çalışmalarıyla ilgili bilgi sunan İlker Özmen, ilk projelerinin Serinhisar, Tavas ve Denizli’nin önemli ekonomik motiflerinden leblebiyle ilgili olduğunu, coğrafi işaret tescil belgesine sahip Denizli leblebisinin daha etkin bir şekilde tanıtılması ve pazarlanması gerekliliğinden yola çıkarak bir proje hazırladıklarını söyledi.

RAPOR HAZIRLANDI
Proje kapsamında yapılan çalışmayla Denizli’de leblebi sektöründe faaliyet gösteren 161 firma bulunduğu belirlenirken, üretim ve ihracat kapasiteleri ile pazarlama konuları da ele alındı. Hazırlanan raporda da en önemli sorunların “üretimde standart, kümelenme ve tanıtım” olduğu vurgulandı.

denizli-leblebi-sektorununu-fotografi-cekildi-3

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı