REKLAMI GEÇ

Safir Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Tetik: Yatırım araçları arasında en mantıklısı altın

Safir Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Tetik: Yatırım araçları arasında en mantıklısı altın

Safir Kuyumculuk’un Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Tetik, yatırım araçları içerisinde an itibari ile en mantıklısının altın olduğunu kaydetti. 

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Haziran 2024 Salı, 09:33

Denizli’nin önemli markalarından biri olan Safir Kuyumculuk’un Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Tetik, ekonomideki son gelişmeler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yatırım araçları içerisinde an itibari ile en mantıklısının altın olduğunu ifade eden Doğan Tetik; ‘Gram altın/TL fiyatı hesap edilirken hem altının uluslararası fiyatı olan ons hem de Dolar/TL fiyatı baz alınıyor. Altın onsu FED’in yıl sonuna kadar yapılması beklenen faiz indiriminden, jeopolitik risk diye adlandırılan ülkeler arası gerilimden ve başta Çin olmak üzere büyük merkez bankalarının ciddi anlamda altın stoklamasından kaynaklı pozitif etkileneceği için yıl sonuna kadar ciddi bir ivme kazanarak yılı kapatacak. Altın fiyatını etkileyen diğer bir unsur Dolar/TL de sıcak yabancı kaynağın kısıtlanacağı Eylül-Ekim aylarıyla beraber yükseliş ivmesi kazanarak yıl sonunu 38-40 TL arasında kapatması beklentimiz. Bu da gram altın TL’ye ciddi anlamda bir katkı sağlayacak. Tüm bu etkenleri göz önüne alıp yaptığımız hesaplamada altın fiyatlarının yıl sonu itibariyle 3.250 – 3.500 TL arasında olmasını bekliyoruz.’ dedi.

DOLAR VE ALTIN FİYATLARINDAKİ HAREKETLER MÜCEVHERİ VE TAKIYI DAHA DEĞERLİ HALE GETİRDİ
Artık sadece ziynet ve bilezik grupları değil, Dolar ve altın fiyatlarındaki artışlarla beraber özellikle mücevher grubu ürünlerinde fiyatları artı yönde etkisi olduğunu belirten Doğan Tetik; geçmişte mücevher ve altın takı alan müşterilerinin elindeki ürünlerin daha çok değerli olmasını sağladığını söyledi. Müşterilerin yıllar evvel aldığı takıları şimdi çok daha yüksek rakamlara değerlendirme imkanı olduğunu belirten doğan tetik, genelde müşterilerinin eski takıları yenileriyle değiştirmeyi tercih ettiklerini söyledi,
Safir kuyumculuk bünyesindeki mağazalarında en çok tercih edilen takıların; evlilik tekliflerinin olmazsa olmazı tek taşlar, baget yüzükler ve büyük taşlı pırlanta ürünler olduğunu belirten Doğan Tetik; ‘pırlantaların taşı ne kadar büyük ve kaliteli olursa hanımların da o kadar çok sevdiği, tercih ettiği bir ürün olmuş oluyor’’ dedi.

GÜVENİLİR MARKA ÇOK ÖNEMLİ

Mücevher sektöründe alışverişin güven içinde ve huzurla olması gerektiğini belirten, bu nedenle ulusal düzeyde kabul gören, taşları denetimden geçen markaların ürünlerinin tercih edilmesini tavsiye eden Safir Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Tetik, kendi bünyelerinde yer alanda blue diamond, zen, ddiamond, safir mücevher gibi büyük markalarla şehir ekonomisinde önemli bir yere sahip olduklarını söyledi.

Bu haberde yer alan bilgi ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı