Tan Tekstil Tasarım Merkezi belgesini aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tan Tekstil Tasarım Merkezi belgesini aldı

Tan Tekstil Tasarım Merkezi belgesini aldı

Pamukkale Teknokent işbirliğinde geçtiğimiz haftalarda Denizli’nin ilk Tasarım Merkezi’nin Aslı Tekstil tarafından kurulmasının ardından, Tan Tekstil de Tasarım Merkezi ile faaliyetlerine başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ocak 2017 Salı, 18:18

Tan Tekstil, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ve Pamukkale Teknokent işbirliği ile Türkiye’nin 10’uncu, Denizli’nin 2’inci “Tasarım Merkezi” belgesini aldı.

Yoğun çabaların ardından Tasarım Merkezi onayı aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Tan Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Tan, “Dünyada gün geçtikçe zorlaşan rekabet şartlarında daha fazla ihracat yapmak için fason üretim yerine kendi tasarımlarımızı satmayı hedeflemiştik. Devletimizin tasarım konusunda daha hızlı gelişmemiz için bize sağladığı bu destek, bizlere daha fazla ihracat yapmak ve daha fazla istihdam sağlamak için önemli bir teşvik oldu. Kendi tasarımlarımızı satmanın sektörde daha kalıcı olmamızı ve ülke olarak modayı üreten değil modaya yön veren bir konuma getireceği önemli bir gerçektir. Avrupa’daki bazı önemli markaların sezon kreasyonlarını tamamlamak için bizim gömleklik kumaş koleksiyonumuzu görmeyi beklemeleri bizim için önemli gurur kaynağıdır” dedi.

Pamukkale Teknokent, Ar-Ge Merkezi ve Tasarım Merkezi kurulumu çalışmalarını bütün hızıyla sürdürürken, önümüzdeki günlerde Denizli’ye yeni merkezler kazandırmaya da devam edecek.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezi oluşturabilmek için öncelikle yönetmeliklerde belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Şartları yerine getirdiğiniz tespit edilirse, bu merkezleri kurmanız mümkün oluyor. Fakat bundan sonra da yapılan tüm çalışmalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından denetlenmeye devam ediyor. Özgün tasarımların üretilmesini teşvik etmek üzere verilecek destekler arasında, vergi indirimi, sigorta prim desteği, gelir vergisi stopajı desteği ve damga vergisi istisnaları bulunuyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı