REKLAMI GEÇ

Teknokent’te 50 firma yerini aldı

Teknokent’te 50 firma yerini aldı

Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Haldenbilen, 50 dönüm alan üzerine kurulan Pamukkale Tenkokent’te, 60 girişimciye alan tahsisi yapabilecek konumda olduklarını ve şu anda 50 firmanın yerini aldığını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 11 Ocak 2010 Pazartesi, 17:51

DTO Meclis Toplantısı’nda, üniversite-sanayici işbirliğinin en güzel örneği niteliğindeki Pamukkale Teknokent’in tanıtımı yapıldı. Denizli Ticaret Odası (DTO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, DTO Meclis Başkanı Mehmet Gökçe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, DTO Meclis üyeleri, diğer oda temsilcileri ve üniversite görevlileri katıldı.

“AR-GE’Yİ BAŞARMAK ZORUNDAYIZ”
Teknokent’i Denizlili sanayici ve işadamlarına tanıtmanın amaçlandığı toplantıda, ilk olarak Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinatörü Betül Asan konuşma yaptı. Ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek programları hakkında detaylı bilgiler veren Asan, küresel rekabetin Ar-Ge’den geçtiğini söyledi. Asan, “Üniversite-sanayi işbirliğinin yoğunlaştırılması gerekiyor. ‘Bu olmuyor’ denilebilir, fakat bunu başarmak durumundayız. Yoksa Ar-Ge ve hedeflere ulaşamayız” diye konuştu.

15 FİRMA İNCELENİYOR
Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Haldenbilen, Denizli’nin teknoloji geliştirme merkezine kavuştuğunu, bunda da şirket ortakları arasında yer alan Denizli Ticaret Odası’nın büyük emekleri olduğunu ifade etti. Teknokent ile birlikte Denizli’yi teknoloji merkezi yapmayı ve uluslararası platformlara taşımayı hedeflediklerini anlatan Haldenbilen, “50 dönüm alanda kurulan Teknokent, yeni işletmelerin girişimcilerine ve özellikle teknik girişimcilere yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir sistemdir. Temelinde de üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak vardır. 60 girişimciye alan tahsisi yapılabilecek konumdayız. Şu anda 50 firma yerini aldı, 15 firmanın da incelemeleri yapılıyor” dedi.

PAÜ 3. SIRADA
Pamukkale Üniversitesi’nin Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ise Ar-Ge desteklerinden yararlanma performansları sıralamasında Pamukkale Üniversitesi’nin, Türkiye üçüncüsü olduğunu dile getirdi. Ardıç, kendileriyle çalışan sanayi kuruluşlarının her zaman yanında olacaklarını ve gereken tüm hizmetleri vereceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı