REKLAMI GEÇ

Veresiyeye dönüş

Veresiyeye dönüş

Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erol Tüzen, vatandaşların, kredi kartı limitlerinin dolması ve dünyayı saran küresel mali kriz nedeniyle mahalle bakkalına yöneldiğini ve veresiye alışveriş yaptığını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 19 Kasım 2008 Çarşamba, 01:00

Mahalle bakkalının veresiye defteri yeniden kabarmaya başladı.  Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erol Tüzen,  vatandaşların, kredi kartı limitlerinin dolması ve dünyayı saran küresel mali  kriz nedeniyle mahalle bakkalına yöneldiğini belirtti.

‘Biz uyarmıştık’

Tüzen, “Denizli’yi, dört bir yandan saran büyük alışveriş merkezlerine akın edildiği dönemde biz, vatandaşlarımızı uyardık.’Mahalle bakkalını ihmal etmeyin. Kredi kartlarıyla yaptığınız alı verişlerde dikkatli olun. İhtiyacınız olan kadar alışveriş yapın’ dedik. Bugün ne oldu? Biz haklı çıktık. Türkiye’de kredi kartı takibinde İstanbul’dan sonra Denizli ikinci sırada yer alıyor. Birçok vatandaş kredi kartları nedeniyle bankalara borçlandı” diye konuştu.

‘Bakkal amca bekler,

banka beklemez’

Kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde kredi kartı gününde ödenmediği zaman, ödenmeyen her gün ve ay için faiz işlediğini kaydeden Tüzen, “Mahalle bakkalından yapılan alışverişi veresiye defterine yazdırdığınız zaman, bakkal amca aylarca bekler ve tek kuruş da faiz almaz” dedi.

‘Bakkala dönüş’

Dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin ardından vatandaşın yeniden mahalle bakkalına yöneldiğini dile getiren Tüzen, “Bugün birçok vatandaş kullandığı kredi kartı limitinin dolması nedeniyle büyük alışveriş merkezlerine gidemiyor. Kredi kartlarını da ödemekte zorlanan birçok insan, mahalle bakkalından alışveriş yaparak veresiye defterine yazdırmak zorunda kalıyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı