Akgün: “Sokağa çıkma yasağı yanlış olur” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Akgün: “Sokağa çıkma yasağı yanlış olur”

Akgün: “Sokağa çıkma yasağı yanlış olur”

Müsiad Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Akgün, Türkiye’de koronavirüse karşı başarılı bir mücadele yürütüldüğünü belirterek, tüm işletmelerin faaliyetlerinin durdurulması ya da sokağa çıkma yasağı uygulamasının yanlış olacağını düşündüklerini söyledi. Akgün, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama çağrısı da yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Nisan 2020 Cuma, 15:08

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı meydana gelmesi muhtemel istihdam kaybı ve ekonomik gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin, ülkemizdeki sosyal, toplumsal ve ekonomik etkilerini en aza indirebilmek adına yoğun bir çaba harcandığını belirten Akgün, “Hükümetimizin ekonomik anlamda şimdiye kadar aldığı tedbirleri çok yerinde buluyor ve attıkları doğru adımlardan dolayı kutluyoruz” dedi.

Dünyaya diz çöktüren virüsün, Türkiye’ye vereceği zararları en aza indirme çabalarının sürdüğünü anlatan Akgün, “Ülkesini seven ve ona inanan biz iş insanları olarak, ekonomi alandaki çarkların da dönmesi gerektiği kanaatindeyiz. Her işletme gerekli önlemleri de almalıdır. Biliyoruz ki, dünya artık eskisi gibi olmayacak. Yaşadığımız sürecin insanlık üzerinde ne gibi sonuçlar ortaya çıkartacağını henüz bilemiyoruz. Sanayileşme, ardından gelen teknoloji ve bilgi devrimleri ile şekillenen bugünkü dünyanın nasıl bir geleceğe evrileceğini kestirmek şu anda zordur. Ancak, artık hiçbir şeyin eskisi gibi gitmeyeceği, gidemeyeceği de açıkça ortadadır. Küresel ekonomik, siyasi ve sosyal düzende köklü değişiklikler yaşanması muhtemel bir döneme giriyoruz. Salgın sonrası ayakta kalmak, güçlü ekonomiye sahip olmak için gerekli adımlar hükümetimiz tarafından atılmıştır ve atılmaya devam ediyor. Bu adımları Müsiad olarak destekliyor ve tüm üyelerimizle birlikte katkıda bulunuyoruz” dedi.

Sakağa çıkma yasağı tartışmalarına da değinen Akgün, “Tüm işletmelerin faaliyetlerinin durdurulması veya genel bir sokağa çıkma yasağı uygulamasının ne insanlarımızın yararına, ne işletmelerimizin yararına, ne de bunların sonucu olarak ülkemizin yararına bir tavır olmayacağına inanıyoruz. Olası bir ekonomik buhran ülkemizi kat be kat geriye götürecektir. Şüphesiz ki, uzun soluklu bir mücadele dönemindeyiz ama sonunda bu virüs saldırısını en az hasarla atlatacağız. Bu küresel soruna karşı yürüttüğümüz mücadeleyi kazanacağız. Bugün bize düşen milletimizi o başarı gününü düşünerek tüm önlemlerimizi alarak çalışmalıyız. Hayatın normale döneceği o günlere toplum olarak sağlıklı, mutlu ve müreffeh şekilde ulaşmak için dualarımızı ve çalışmalarımızı eksik etmeyeceğimizi ifade ediyor mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmamasını tavsiye ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Eren 20   -  Bağlantı 3 Nisan 2020, 17:51

Senin işçilerin gidip büyüklerimize virüsü bulaştırdığında ne olacak. Bırakın bu para işlerini.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı