REKLAMI GEÇ

DEGİAD, Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı

DEGİAD, Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı

DEGİAD’ın organize ettiği “Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor” Projesi kapsamında düzenlenen “Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi ” yarışması sonuçlandı. Projede 51 çalışma değerlendirmeye alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Haziran 2019 Salı, 18:18

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin Denizli turizmine katkı sağlaması amacıyla başlattığı “Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor” Projesi kapsamında düzenlenen “Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi ” yarışması sonuçlandı. 11 kategoride 51 projenin katıldığı yarışmada ödüle layık görülen projelerin sahiplerine ödülleri verildi. Tören öncesi yapılan Kolokyum’da jüri üyeleri projeleri değerlendirme kriterleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Nihat Zeybek Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda yapılan Kolokyum ve ödül töreninin açılış konuşmasını DEGİAD Başkanı Hakan Urhan yaptı. Pamukkale’nin turizm çeşitliliği bakımından çok zengin olduğunu ancak bu zenginliğin tam anlamıyla değerlendirilemediğinin altını çizen başkan Urhan, “Pamukkale turizmi sezona bağlı değil. Pamukkale’de 365 gün turizm mümkün. Çağdaş bir turizmin alt ve üst yapısı maalesef Pamukkale’de yok. Biz Denizlililer bile Pamukkale’yi sosyal hayatımızın içine koymamışız. Pamukkale’ye ya bir düğün için ya da bir toplantı için gitmişiz. İşte bu yüzden Pamukkale’nin katmadeğerli bir bölge olabilmesi için dernek olarak katkı sağlamak istedik. Umarız ki, Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin bu çalışması bölge için bir kıvılcım olur” dedi.

Diğer taraftan program Mimar İbrahim Şenel’in Moderatörlüğünü yaptığı Kolokyum ile devam etti. Kolokyum’da yarışmaya katılan 51 projeyi değerlendiren ve 8 kişiden oluşan jüri üyeleri, kendi dallarında yarışmadaki projeleri değerlendirme kriterlerini anlattı. Ayrıca jüri üyeleri programa katılanların sorularına da yanıt verdi.

Yaklaşık 2 saat devam eden soru cevap bölümünün ardından ise yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. Yarışmada 51 proje içinde birincilik ödülü Nizam Onur Sönmez, Hüseyin Furkan Balcı, Tevfik Saygın Özcan ve Derya Uzal’ın ekip olarak hazırladıkları projeye verilirken, ikincilik ödülü Aslıhan Sücüllü’ye ve üçüncülük ödülü ise Hatice Büşra Al Özdilek’e verildi.

HAYALİNDEKİ PAMUKKALE’Yİ ÇİZ
Diğer taraftan yarışma kapsamında ayrıca ilk ve ortaokul öğrencileri için yapılan “Hayalindeki Pamukkale’yi Çiz” Resim Yarışması’nda da dereceye girenlerin ödülleri verildi. Bu yarışmaya 60 ilk ve ortaokul öğrencisi katıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı