REKLAMI GEÇ

Urhan: “Enflasyonla mücadele için elektrik fiyatlarını indirin”

Urhan: “Enflasyonla mücadele için elektrik fiyatlarını indirin”

Denizli Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan Urhan, dövizdeki dalgalanmanın ardından artan elektrik fiyatlarının iş dünyasında büyük mağduriyet yarattığını belirterek, indirim çağrısı yaptı. Urhan, “Elektrik fiyatlarında yapılacak olan indirimin, enflasyonla yapılan mücadelede hayati önem arz ettiği de bir gerçektir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Kasım 2018 Perşembe, 15:15

Dövizdeki dalgalanma beraberinde ciddi fiyat artışlarını da getirmiş, sanayicinin en önemli maliyet kaynaklarından biri olan enerjide de ciddi artışlar yaşanmıştı. Dövizdeki dalgalanma duruldu, ancak özellikle enerji fiyatlarında gerileme yaşanmadı.

DEGİD Başkanı Hakan Urhan, yaptığı yazılı açıklama ile bu gerçeğe dikkat çekti.

2018 yılı içerisinde ülkede yaşanan ani döviz artışlarından kaynaklı yükselen elektrik fiyatlarının sanayici ve üreticilerin maliyetlerini büyük oranda artırdığına dikkat çeken Urhan, “Çoğu işletme ve üreticimiz bu yüksek maliyetlerden dolayı rekabet ettiği piyasalarda fiyat tutturmakta zorlanmakta ve hatta mali sıkıntı içerisine girmektedir” dedi.

Son zamanlarda döviz kurlarında yaşanan normalleşmenin, elektrik fiyatlarında yapılacak bir indirim beklentisini de beraberinde getirdiğini anlatan Urhan, “DEGİAD olarak yetkililer ve hükümete çağrımız; sanayici, esnaf ve üreticimizin üzerindeki bu maliyet kaleminde indirim yapılması yönündedir. Elektrik fiyatlarında yapılacak olan indirimin, enflasyonla yapılan mücadelede hayati önem arz ettiği de bir gerçektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı