Urhan: “Otoyol ihalesi seçim vaadi olarak kalmasın” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Urhan: “Otoyol ihalesi seçim vaadi olarak kalmasın”

Urhan: “Otoyol ihalesi seçim vaadi olarak kalmasın”

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan’ın ihale sürecinin ardından 27 Kasım tarihinden bu yana komisyon ve yetkililerin olumlu yönde kararının beklendiği Denizli-Aydın Otoyolu ile ilgili çağrı yaptı, “Otoyol ihalesi seçim vaadi olarak kalmasın” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Aralık 2018 Cumartesi, 17:02

Son dönemde 4 kez iptal edilen Aydın-Denizli otoyolu ihalesinin, 27 Kasım 2018 tarihinde yap-işlet-devret modeliyle tekrar ihale edildiğini ve iki konsorsiyumun teklif verdiğini belirten Urhan, projeye ilişkin önemli bir çağrı yaptı.

Urhan, “Uzun yıllar içerisinde bölgemizin büyük bir arzusu haline gelen proje ile ilgili ihale komisyonunun ve yetkililerin olumlu karar vermesi yönündeki beklentimiz büyüktür. Başta tekstil, kablo, mermer, metal ve madencilik olmak üzere pek çok sektörde ihracat yapan şehrimiz için nakliye maliyetleri anlamında büyük fayda sağlayacak olan proje aynı zamanda güzergâhı üzerindeki yerleşim bölgelerinin ulaşım ve trafik problemlerine de büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Projenin İzmir-Denizli aksı üzerindeki Pamukkale, Leodikeia, Efes gibi antik kentler ve önemli turizm merkezlerini birbirine bağlayacağını anlatan Urhan, böylelikle bölge turizmine de büyük ivme kazandıracağını kaybetti.

Urhan, “Aydın-Denizli otoyolu projesinin her seçim öncesi şehrimize sunulan ve sonradan unutulan bir seçim vaadi olmamasını diliyoruz. 2019 yerel seçimleri öncesi yapım sözleşmesinin imzalanıp, en kısa zamanda projenin hayata geçirilerek bölgemize ve şehrimize değer katması en büyük temennilerimizden biridir” dedi.

Yorumlar

VATANDAŞ   -  Bağlantı 15 Aralık 2018, 17:30

GEÇİŞ GARANTİLİ OLACAKSA KALSIN.
35 – 50 TL GİBİ RAKAMLAR OLACAKSA KALSIN .
AYDIN İZMİR ARASI GİBİ OTOMOBİLLERE 5 TL OLACAKSA OLSUN .

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı