REKLAMI GEÇ

İşadamı Gökşin, kanser hastasına umut oldu

İşadamı Gökşin, kanser hastasına umut oldu

Pamukkale Üniversitesi tarafından projesi hazırlanan Onkoloji Merkezi Denizlili işadamı Zafer Gökşin’in desteği ile yapılacak. İmzalanan protokolle, 1.5 milyon TL’ye merkezin bina yapımını üstlenen Gökşin, örnek oldu.

/ DENİZLİHABER / 4 Kasım 2009 Çarşamba, 18:04

Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nin en önemli eksikliklerinden birisi olan Onkoloji Merkezi, Denizlili işadamı Zafer Gökşin’in desteği ile hayata geçiyor. Bugüne kadar ilimizde Kemoterapi ünitesinin yetersiz olması nedeniyle birçok hasta İzmir’de tedavi görmek zorunda kalıyordu. Bu eksikliği tamamlamak için proje çalışmalarına başlayan Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Denizlili işadamı Zafer Gökşin’in büyük maddi desteği ile projesini hayata geçirmeye başladı. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünde düzenlenen tören ile Onkoloji Merkezi’nin bina yapımını üstlenen işadamı Zafer Gökşin, sağladığı bu katkı ile PAÜ’ye en büyük desteği veren işadamı oldu.

1,5 milyon TL’ye mal olacak olan binanın protokolü hakkında bilgi veren Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Fazıl Ardıç, Denizli’de önemli eksikliği bulunan bir hastanenin Denizlili bir işadamı tarafından büyük bir destekle yakın zamanda tamamlanacağını söyledi. Üniversitenin özel işler için yeterli derecede ödenek alamadığını ve böyle durumlarda hayırseverlerin devreye girmesiyle projelerin daha kolay ve hızlı bir şekilde hayata geçtiğini belirten Ardıç, “ Denizli için en önemli merkezlerden birisi olan onkoloji merkezi, sayın işadamımız Zafer Gökşin’in desteği ile kısa süre içerisinde tamamlanacak. Denizlili işadamımızın bu örnek davranışı bizleri gerçekten çok mutlu etti” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fahri Demirkan’da proje hakkında bilgi vererek, 3 bin 600 metrekare üzerine yapılacak olan binanın çok amaçlı bir bina olacağını ve Denizli’de Onkoloji konusunda önemli hizmetler vereceğini belirtti.

Pamukkale Üniversitesinde düzenlenen imza törenine konuşan hayırsever iş adamı Zafer Gökşin, daha önce de Denizli Devlet Hastanesine onkoloji merkezi yapımı için bağışta bulunduğunu söyledi. Denizli’de çalışarak para kazandığını söyleyen Gökşin, “Denizli’den aldıklarımı yine Denizli’ye vermek istedim. Daha önce DDH’de yaptığımız hayırdan sonra birçok telefon aldım. Beni arayıp dua edenler, Allah razı olsun diyenler benim en büyük gurur kaynağım oldu. Denizlili hemşerilerimizin kapsamlı bir kanser tedavi merkezine ihtiyacı olduğunu öğrendim. Bu anlamda ilimizin gözbebeği olan Pamukkale Üniversitemize onkoloji merkezi yapımı için bağış yapmaya karar verdim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı