REKLAMI GEÇ

UZMAN’A GÖRKEMLİ AÇILIŞ

UZMAN’A GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Yıllardır Denizli’de Uzman Yangın ile hizmet veren Nazmi Çankal, şimdi de Uzman Gıda ile yine Denizlililerin hizmetinde. Uzman Gıda, Mimar Sinan Caddesi’nde hizmete açılırken, açılışa katılım yoğundu.

/ DENİZLİHABER / 13 Mart 2010 Cumartesi, 19:43

Aynı zamanda TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Denizli Şubesi Başkanlığı da yapan Nazmi Çankal, yıllardır Uzman Yangın Ofisi ile Denizlililere hizmet verdi. Birikim ve tecrübesini gıda sektöründe de Denizlililere hizmet vermek için kullanmak isteyen Nazmi Çankal, Uzman Gıda’yı kurarak, Denizlilileri sadece doğal besinlerle buluşturmayı hedefliyor.

Mimar Sinan Caddesi üzerindeki Uzman Gıda’nın açılışı görkemli olurken, açılışa TDH(Türkiye Değişim Hareketi) Merkez İlçe Başkanı Osman İnceler, TDH İl Sekreteri Emekli Tuğgeneral Hamit Tekkanat ile TDH üyeleri, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ali Şaşmaz, CHP Belediye Meclis Üyesi Arif Balkanay, Denizli Ticaret Odası eski Başkanı Nail Kalemci, TEMAD Denizli üyeleri, emekli astsubaylar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uzman Gıda Sahibi Nazmi Çankal, firmanın bir isminin de MAYELİTCAN olduğunu söylerken, bunun açılımını ise şöyle yaptı, “Ailemde kızım, torunum yani kısacası aile fertlerinin tümünün isimlerinin ilk iki harflerini çıkarınca ortaya böyle bir isim çıktı. Ben de bunu kullandım. Güzel oldu” dedi.

Uzman Gıda’da daha çok doğal gıdalarla halkı buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Nazmi Çankal, “Zamanımızda doğal yani naturel gıda bulmak bir hayli zorlaşmaya başladı. Yok GDO’lu ürünler, yok katkılı ürünler, yok hormonlu ürünler, yok ilaçlar ile raf ömrünü uzatmalar derken, 1950-1960’lı yılların gıdalarını bulamaz olduk. Tabi ki bunlar daha çok kar etmek için seçilen tercihler. Atalarımız derki, ucuz etin yahnisi yavan olur. Bir gıdanın sadece fiyatına bakmak, birçok hileleri kabul etmek anlamına gelir. Bizim ürünlerimiz sıhhi şartlara uygun ve fiyatları da makul. Türkiye’nin neresinde en meşhur ve beğenilen bir gıda var ise bunları vatandaşlarımıza sunmak asli görevimiz olacak” dedi.

Paket servisi ile istenirse evlere de servis yapacaklarını belirten Çankal, Kars Kağızman’dan petek ve süzme bal, karadut pekmezi, eski ve yeni kaşar, çeçil peyniri, yayla tulumu, Gemlik ve Akhisar’dan duble sele zeytin, köylü zeytini, köylü yağı ve Akhisar tulumu, Adana’dan Hacı’nın şalgam suyu, türlü ve salatalık turşusu, Antalya’dan Yeni gül reçelleri, Tariş ve Ör-Koop mamulleri ile ayrıca köy yufkası, günlük köy sütü, koyun, keçi inek kese yoğurdu ile Çal pekmezini Denizlililerin günlük olarak tüketebileceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı