REKLAMI GEÇ

ABD’liler Nikferli Özkan’dan yardım istedi

ABD’liler Nikferli Özkan’dan yardım istedi

Barza Makina’nın ürettiği hassas ve gönyeli fayans ebatlama makinaları konusundaki ünü okyanusları aştı, ABD’ye kadar ulaştı. ABD’li bir şirket elindeki ebatlama makinalarını genel bakımları için Barza’dan yardım istedi. Barza, ebatlama makinaları rektefe yapabilecekleri yanıtını verince ABD’li şirket, yüzlerce ağırlığındaki makinalarını deniz yoluyla Türkiye’ye gönderdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2018 Çarşamba, 12:23

Denizli’de makine sektörü hızla büyüyor. İzmir 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katılan makine firmaları da özellikle yaptıkları ürünle yalnız Türkiye’de değil dünyada söz sahibi olduklarını kanıtladı.

Adını Barza Ovası’ndan alan Barza Makina, İzmir Marble 2018’de Denizli bayrağını kente yakışır şekilde dalgalandıran firmalarımızdan. Keza ürettiği makinalar, mermer sektörü için önemli çözümler sunuyor.

Fuara fayans ebatlama, kalibre ve silim makinalarıyla katılan Barza Makina, 3 yıl önce ürettiği ve sürekli olarak geliştirdiği fayans ebatlama makinasıyla artık fenomenler arasında.

Hassasiyeti çok yüksek olduğu için sıklıkla tercih edilen ve rakiplerini bu özelliğiyle geride bırakan Barza’nın gönyeli fayans ebatlama makinasının ünü, okyanusları aştı. Yurt içi satışı dikkat çeken rakamlara ulaşan fayans ebaklama makinası, Ortadoğu pazarında da rağbet görüyor.

Elindeki yüksek maliyetli ebatlama makinalarında hassasiyet sorunu yaşayan bir ABD’li şirket de çareyi Barza Makina’dan yardım istemekte buldu. Firmanın sahibi Süleyman Özkan, ABD’li şirketin makinalarını baştan aşağı genel bakımdan geçirip rektefe yapma talebini geri çevirmediklerini söyledi. ABD’li şirketin, olumlu yanıtın ardından yüzlerce kilo ağırlığındaki makinalarını deniz yoluyla Türkiye’ye doğru yola çıktığını dile getiren Özkan, “Bu bizim için her şeyden önce bir gurur meselesi. Makine konusunda İtalyanları es geçip çareyi Türkiye’de gören ABD’den bahsediyoruz. İnşallah daha önemli başarıların altına imza atar, Denizli’nin bayrağını daha güzel şekilde temsil ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı