REKLAMI GEÇ

Genç işadamları cumhuriyeti kutladı

Genç işadamları cumhuriyeti kutladı

Denizli Genç İşadamları Derneği(DEGİAD) Cumhuriyetin 92. yıldönümünü Cumhuriyet Balosu ile kutladı. Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği Baloda, genç işadamları vals ve zeybek oynadı, çalınan marşlara eşlik etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ekim 2015 Çarşamba, 16:43

denizli-degiad-cumhuriyet-balosu-ic

DEGİAD üyeleri, Cumhuriyet Balosu’nda bir araya geldi. Cumhuriyetin ilanının 92.yıldönümü dolayısıyla düzenlenen baloda genç işadamlarına seslenen DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, “Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı milli bayramlarımızdan birisidir. Cumhuriyet Bayramı, gittikçe büyüyen ve çağdaşlaşan Türkiye’nin bir işaretidir” dedi.

denizli-degiad-cumhuriyet-balosu-ic-1

Binlerce şehidin kanıyla sulanan bu yüce vatanda, esaretten kurtularak halk egemenliğinin kabul edildiği bu anlamlı günü kutlamanın en büyük hakları olduğunu vurgulayan Sözkesen, “Evet hala çok şehit veriyoruz, evet gençlerimizi heba ediyoruz, evet ülkemizde bizi kahreden dahilî ve haricî bedhahlar bulunmakta. Ama biz varız, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini koruyacak azme ve güce sahibiz. Tüm acılarımıza-yaralarımıza-yitirdiklerimize rağmen, cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlamadan geçmek olmazdı” diye konuştu.

denizli-degiad-cumhuriyet-balosu-ic-5

Açılış konuşmasının ardından Denizlili işadamları Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde vals yaptı, zeybek oynadı, Cumhuriyet’in ilanını kutladı. Balo, genç katılımcıların ellerinde Türk bayrakları ile hep birlikte söyledikleri 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

denizli-degiad-cumhuriyet-balosu-ic-2

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı