REKLAMI GEÇ

Hava alanı yolcu taşıma tartışmasına MAKSİAD da katıldı

Hava alanı yolcu taşıma tartışmasına MAKSİAD da katıldı

Çardak Hava Alanı’nın da yaşanan taksi sorunu tartışmasına Makine Sanayici İşadamları Derneği de (MAKSİAD) katıldı. Başkan Mehmet Sarı, “Anlaşmazlığın faturasını yolcular ödüyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ocak 2019 Cumartesi, 16:58

Çardak Hava Alanı’na yolcu taşıyan Pamukkale Taksi Kooperatifi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi arasındaki anlaşmazlığa, henüz çözüm bulunamadı. Yargıya intikal eden ve yaklaşık 5 aydır süren problemin gerçek mağdurları ise yolcular oluyor. Devam eden sorunun tartışmasına Makine Sanayici İşadamları Derneği de (MAKSİAD) katıldı. Başkan Mehmet Sarı, yaşanan sıkıntının Denizli’ye yakışmadığını söyledi.

MİLYON DOLARLIK İHRACAT YAPIYORUZ
AMA MÜŞTERİLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ
“Havalimanına gelen yolcular, ellerinde bavullarla çile çekiyor. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekmektedir” diyen MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “Yaşanan sorun ihracat ve turizm kenti Denizli’mize yakışmıyor. Eylül ayından bu yana yaşanan sorun yüzünden, hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen müşterilerin mağduriyeti nedeniyle, derneklerine üye makine firması yetkililerinden yoğun şikayet alıyoruz. Konunun yargıya intikal ettiğini öğrendik. Elbette ki kararı yargı verecek; ama ne zaman sonuca ulaşacağını bilmiyoruz. Bir ihracat ve turizm kenti olan Denizli’mize bu manzara yakışmıyor. Milyon dolarlık satışlar yaptığımız ve dünya piyasasında büyük rekabetler sonucu ulaştığımız müşterilerimizin, Denizli’ye iner inmez böyle bir manzara ile karşılaşması bizleri çok üzüyor” dedi.

SAĞ DUYULU OLMAK GEREK
Sorun yaşayan taksi kooperatifi, ulaşım firması ve DHMİ yetkililerini, yargı kararı netleşene kadar bir araya gelerek geçici de olsa acil bir çözüm üretmeleri gerektiğini de önemle vurgulayan MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı “Sorunun muhataplarını sağduyuya davet ediyorum. Denizli’nin, bu anlaşmazlık yüzünden tüm dünyaya ve Türkiye’ye böyle bir olumsuz imajla yansımasından onların da rahatsız olduğuna inanıyorum.  İnşallah en kısa zaman da, Çardak Havalimanı’ndaki bu sıkıntıya pratik bir çözüm üretebilirler” şeklinde konuştu.

NELER YAŞANMIŞTI?
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Denizli kent merkezine 65 kilometre mesafedeki Çardak Havalimanı’ndaki yolculara hizmet veren Pamukkale Taksiciler Kooperatifi ile olan sözleşmesini, ‘dolmuş taksi’ gibi yolcu taşıdıkları gerekçesiyle geçen eylül ayında tek taraflı feshetmiş, buradaki durağa bağlı taksicilerin havalimanının içinden yolcu almaları ise yasaklanmıştı. Havaalanına yurtiçi ve yurt dışından gelen ve taksi kullanmak isteyen yolcular ise, yaklaşık 500 metre yürüyerek, içeri giremedikleri için havaalanı girişinde bekleyen taksiye binmek durumunda kalmışlar, bu durum ise vatandaşların yanı sıra sanayici ve iş adamlarının da tepkisini çekmiş, çekmeye de devam ediyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı