Denizli sanal gerçeklikle buluşuyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli sanal gerçeklikle buluşuyor

Denizli sanal gerçeklikle buluşuyor

Denizli Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Denizli’de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi” için yapılacak kapanış toplantısında sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ağustos 2017 Pazartesi, 17:02

Denizli Sanayi Odası 1 Temmuz 2016’dan buyana kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında yürüttüğü AB Hibe Projesi’nin kapanışına hazırlanıyor.

2016’nın Aralık ayında Prof. Dr. Cem Kılıç ve Dr. Resul Kurt gibi medyadan tanıdığımız istihdamın duayenleri ile açılışı yapılan projede, DSO, Denizli’yi birçok yenilikle tanıştırdı. Açılış toplantısında Denizli’de ilk defa uygulanan Tweetwall uygulaması ile soruları alan DSO, böylece sadece toplantıya katılanlardan değil, Türkiye’nin her tarafından Twitter kullanıcılarının, katılımcılara soru sormasına olanak verdi. Böylece yaklaşık 800 kişinin fiziken salonu doldurduğu toplantıyı sosyal medya kullanıcıları da Twitter’dan takip etme olanağı buldu. DSO, aynı teknolojiyi 24 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek kapanış toplantısında da kullanacak.

SANAL GERÇEKLİK DENEYİMİ İLK DEFA KURUMSAL BİR TOPLANTIDA KULLANILACAK
Bugüne kadar yaklaşık 100.000 kişinin izlediği ve istihdam teşvikleri kullanan işadamı ile kullanmayan işadamının ilişkisini esprili bir dille anlatan kamu spotu da proje kapsamında çekildi. Kamu spotu çekimlerinde de farklı bir teknoloji kullanılarak filmin bir bölümü “sanal gerçeklik” kullanıldı.

DSO, 24 Ağustos’ta gerçekleştirilecek kapanış toplantısında konuklarına kamu spotunu, Vestel’in desteğiyle, sanal gerçeklik gözlükleri ile izletecek. Prof. Dr. Cem Kılıç’ın da konuk olarak katılacağı kapanış toplantısında misafirler hem toplantı öncesi hem de toplantı sonrası verilecek kokteyl sırasında sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilecekler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı