REKLAMI GEÇ

DSO Başkanı Keçeci, sanayiciyi heyecanlandıran gelişmeleri anlattı

DSO Başkanı Keçeci, sanayiciyi heyecanlandıran gelişmeleri anlattı

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Türkiye’nin yatırımdan uzaklaştığını belirterek, “Yatırımın olmadığı bir ülkede istihdamın iyiye gitmesi beklenemez” dedi, Üretim Reform Paketi’ni heyecanla beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mayıs 2017 Cuma, 09:26

DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Üretim Reform Paketi’nin sanayicinin üzerindeki ağır mali yükleri azaltacağını ve yeni yatırımların önünü açacağını belirterek, “Üretim reform paketi olarak nitelendirilen bu paket için ciddi çaba harcandı. Bakanımız, geçtiğimiz haftalarda 12 sanayi odası başkanıyla bir araya geldi. Hazırlanmakta olan reform paketi ile ilgili bizlerin de görüş ve önerilerimizi dinledi. Biz de sanayiciler olarak bu konuda duygu ve düşüncelerimizi ve olması gerekenleri kendilerine ilettik” dedi.

ÜRETİM REFORM PAKETİ’NİN ODAK NOKTASINDA OSB’LER VAR
Türkiye’nin yatırımdan uzaklaştığını ifade edene Keçeci, “Yatırımın olmadığı bir ülkede istihdamın iyiye gitmesi beklenemez. Büyümesini ihracata dayamış bir ülkenin yatırım olmadan, üretim kapasiteleri artmadan daha ilerilere gitmesi mümkün değildir. İstihdamımızın, ihracatımızın, büyüme rakamlarımızın artması; sanayinin yeniden harekete geçirilmesiyle olacaktır. Bu harekete geçiş ise; sanayicinin durumunun çok iyi analiz edilip, durumunu anlamaktan geçiyor” diye konuştu.

Mevduat faizinin %14-15 olduğu ülkede kredinin yatırıma dönüştürülmesi için %20’lerin üzerindeki bir rakamla yatırım yapılamayacağını anlatan Keçeci, “Biz sanayiciler de almış olduğumuz bu pahalı parayı; yatırım yapmak için kullanıyoruz. Yatırırım yaptığımız yerler ise; OSB’lerimizdeki altyapı ve araziler. Dikkat edilecek olursa sanayi bakanımızın da açıkladığı Üretim Reform Paketi’nin odak noktasında OSB’ler var. Sanayinin yapılanması için temel alanların sanayiciye en uygun şekilde verilmesi var ve bu sanayi bölgelerinde yapılan gayrimenkullerinin vergisinin dahi alınmaması söz konusu. Sanayinin ve yatırımın cazip hale getirilecek olması bizi heyecanlandırıyor. Maliye Bakanımız Naci Ağbal’ın “İstediğiniz anda istediğiniz şekilde OSB için yer tahsis etmek için hazırız ve amadeyiz” sözü bizleri heyecanlandırdı. Üretim Reform Paketi’nin bizlere nasıl döneceğini merakla bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı