DSO AB Bilgi Merkezi’nden Karsu konseri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DSO AB Bilgi Merkezi’nden Karsu konseri

DSO AB Bilgi Merkezi’nden Karsu konseri

Hollanda’da yaşayan Türk asıllı şarkıcı, piyanist ve besteci Karsu Dönmez, Perşembe akşamı saat 22.00’de (bu akşam) Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ve AB Türkiye Delegasyonu işbirliği ile Instagram hesabından canlı konser verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mayıs 2020 Perşembe, 17:26

Yedi yaşında piyano ile tanışan Karsu’nun hikayesi, daha o 17 yaşındayken, ödüllü belgeselci Mercedes Stalenhoef’un ilgisini çekti, hayatı bir belgesele konu oldu. Çekimleri 5 yıl süren ve Hatay’ın Karsu Köyü’nden New York’a kadar Karsu’nun hayatının takip edildiği, “Karsu: I Hide A Secret” belgeseli, Uluslararası IDFA belgesel festivalinde gösterime girdi ve daha sonra pek çok ülkenin festivallerinde gösterimi yapıldı.

2016’da Hollanda’nın en önemli müzik ödülü olan Edison-World/Jazz ödülünü kazanan Karsu, Avrupa caz sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı. Üç kez New York’ta dünyanın en prestijli salonlarından Carnegie Hall’de konser veren genç yetenek, Dünya’nın birçok ülkesinde sahne aldı.
Konserde Karsu’nun izleyenlerine bir sürprizi de olacak. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger de yayına katılacak, ikili sanatın zor zamanlarda insanları nasıl bir araya getirdiğini konuşacak.
Bu akşam gerçekleşecek canlı konseri @karsudonmez‘in Instagram hesabından ve AB Türkiye Delegasyonunun Facebook & Periscope TV hesaplarından izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı