DSO Başkanı Keçeci’den THY’ye sefer sayısı ve bilet fiyatı tepkisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DSO Başkanı Keçeci’den THY’ye sefer sayısı ve bilet fiyatı tepkisi

DSO Başkanı Keçeci’den THY’ye sefer sayısı ve bilet fiyatı tepkisi

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Türk Hava Yolları’nın sefer sayısını azaltarak Denizli’ye vurduğu darbeyi fiyatları yükselterek ikiye katladığını söyledi. Keçeci, “Denizli-İstanbul arası uçuş ücretleri Avrupa şehirleri ile yarışıyor. THY bindiği dalı kesiyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mart 2019 Salı, 14:48

İstanbul-Denizli hattında Türk Hava Yolları’nın sefer sayısını azaltmasına tepki gösteren Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, bu kez de bilet fiyatlarını eleştirdi. Havayolu şirketlerinin talep ve arzda yaratılan dengesizlikten faydalandığını ileri süren Keçeci, Denizli’nin içine düşürüldüğü durumu hak etmediğini söyledi.

Keçeci, “Denizli, Avrupa şehirleriyle yarışıyor. Nadide ilimize talep o kadar fazla ki turist Roma’ya mı gitse Denizli’ye mi gitse karar veremiyor çünkü bilet fiyatları aynı. Bugün 1 hafta sonrasında özelliği olmayan bir tarih için İstanbul çıkışlı uçuşlara baktığımızda, Denizli’nin Avrupa şehirleriyle aynı bilet fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Biri 1 saatlik uçuş diğeri 3 saatlik uçuş ama her ne hikmetse aynı bedel biçiliyor havayolu şirketi tarafından. Biz Avrupa şehirleriyle bilet fiyatlarında değil, gelen turist sayısında, yapılan ihracat konusunda, yaratılan istihdam konusunda yarışmak istiyoruz” dedi.

Bir sanayi şehrinde, sanayicilerin her türlü bedeli ödemeye razı olduğu gibi bir algının var olduğunu belirten Keçeci, “Havayolu şirketlerinin Denizli için uygulamış olduğu az uçuş, yüksek fiyat politikası uzun vadede hem kendilerine hem de ülke ekonomisine zarar verecek ama kısa vadede kazanmak için bindikleri dalı kesmekte bir sakınca görmediklerini anlıyorum. Sadece Denizli değil, Türkiye kaybedecek ama bu durum anlaşıldığında çok geç olacak. Her sene kar açıklayan bu şirketlerin, Denizli için güttükleri politikayı acilen değiştirmesi gerekiyor. Siz Denizli için 1 adım atarsanız Denizli’nin sizin için 3 adım atacağından emin olabilirsiniz. Mevcut fiyatlar, insanların uçuş tercihlerini olumsuz yönde etkiliyor. Yolcu sayısının dikkate alınarak sefer sayılarımızın ve saatlerinin düzenlenmesini istiyoruz” diyerek, havayolu şirketlerine çağrıda bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı