REKLAMI GEÇ

DSO’nun gündemi elektrik zamları

DSO’nun gündemi elektrik zamları

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meslek komiteleri başkanları istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantının en önemli maddesi elektrik zamları oldu, yenilenebilir enerji taleplerinin bir an önce karşılanması gerektiği ifade edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2022 Cuma, 14:33

Toplantının açılış konuşmasını DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci yaptı. Yeni hizmet binasında meslek komitesi başkanları ile ilk kez bir araya geldiklerini belirten Keçeci, “Bundan sonraki süreçte meslek komitelerimizin, aktif olabilmesi için sizlerle daha sık bir araya geleceğimize inanıyorum. Bunun için yeni hizmet binamız ile imkanlarımız uygun duruma geldi” dedi.

Yönetim Kurulu ve Meslek Komiteleri Başkanları İstişare Toplantısı’nın moderatörlüğünü DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu yaptı.

Konyalıoğlu, “Komitelerimizden gelen tüm sorunların ve çözüm önerilerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi, üzerinde çalışılarak çözümlenip sonuca ulaşması için elimizden geleni yapmak için buradayız. Bunun için de sizlerle yeni hizmet binamızda daha sık bir araya geleceğimizi ümit ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda söz alan komite başkanlarının ana konusu enerji maliyetleri oldu. Zamların bir anda yüksek oranda yapılmasının ve gelecekteki fiyatların belirsiz olmasının maliyet hesaplarını çok olumsuz etkilediğini belirten sanayiciler, yenilenebilir enerji yatırımları için destek taleplerinin ilgili yerlere iletilmesini istedi.

Özellikle güneş enerjisi yatırımı yapmak isteyen sanayicilerin kapasite doluluğu nedeniyle yatırım yapamadıklarının ifade edildiği toplantıda, altyapının güçlendirilmesi konusunda dağıtım şirketleri ve Enerji Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunulması talebi dile getirildi.

Toplantıda en çok tartışılan bir diğer konu ise limana nakliye konusu oldu. Karayolu taşımacılığının hem maliyetli hem de çevreye zarar veren bir yöntem olduğuna değinen sanayiciler, bir ihracat şehri olan Denizli’nin limana doğrudan demiryolu ile bağlanmasının gerekliliği konusunda fikir birliğine vardılar.

Toplantıda ayrıca Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi arasına giren Plusmak Makine’nın sahibi Çağlar Tunca da misafir edilerek tebrik edildi ve şirketiyle ilgili bilgi alındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı