REKLAMI GEÇ

DTB Başkanı Tefenlili’den “Evde Kal” çağrısı

DTB Başkanı Tefenlili’den “Evde Kal” çağrısı

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, ülkeyi etkisi altına alan koronavirüsten korunmanın yolunun izolasyon olduğunu belirterek, “Evde kal” çağrısı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2020 Çarşamba, 10:21

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Dünya’yı ve Türkiye’yi saran koronavirüs salgını nedeniyle tüm vatandaşların, Sağlık Bakanlığı’nın ve yetkililerin uyarılarını dikkate alınmasını istedi.

Salgının kontrol altına alınması için vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamasını isteyen Tefenlili, “Koronavirüsün ülkemizde de görülmesiyle birlikte hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız hızlı kararlar alarak virüsün yayılmasını yavaşlatmak ve virüsü durdurmak için gerekli tüm önlemleri almaya başladı. Bunlardan en önemlisi ‘EvdeKal’ çağrısıdır. Tüm vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamasını temenni ediyorum. Sokaklara ne kadar az çıkarsak virüsün yayılması o kadar az olacaktır. Virüsün yayılması az olursa kontrol altına almak çok kolay olacaktır. Evlerimizde kalarak canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza en büyük desteği vermiş oluruz. Bu yüzden zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Evde yaşadığımız ailemizle daha çok vakit geçirelim, evimizi tanıyalım, kitap okumaya zaman ayıralım, uzaktan eğitimler ile kendimizi geliştirelim. Biz istedikten sonra hayat eve sığar. Yarın bu salgın bittiğinde millet olarak, Türkiye olarak daha güçlü olmak için evde kalalım. Bu kötü günleri birlik ve beraberliğimizle, fedakarlıklarımızla atlatacağız” dedi.

Yorumlar

Yasar   -  Bağlantı 1 Nisan 2020, 10:23

Ev kalalimda faturalari kim odeyecek

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı