REKLAMI GEÇ

Ekonomist Kenan Mortan DSO’nun konuğu oldu

Ekonomist Kenan Mortan DSO’nun konuğu oldu

Denizli Sanayi Odası, Ekonomist Prof. Dr. Kenan Mortan ile Denizlili sanayicileri buluşturdu. “Global ekonomide gelişmeler ve Denizli’nin potansiyeli” konulu konferans veren Mortan, koronavirüsün tedarik zincirinde yarattığı sorunlara değindi, “Türkiye’ye hem olumlu, hem de olumsuz etkileri olacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2020 Cuma, 14:23

Ekonomist-Yazar Prof. Dr. Kenan Mortan Denizli Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansta “Global Ekonomide Gelişmeler ve Denizli’nin Potansiyeli”ni anlattı.

Özellikle Çin’de yaşanan Koronavirüs salgını ve Brexit sonrası global ekonomideki değişimlerin ve bu değişimler karşısında Türkiye’nin ve Denizli’nin elde ettiği fırsatların konuşulduğu konferansa, DSO üyeleri ve bankacılık sektör temsilcileri katıldı.

Konferansa Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat ile birlikte yazdıkları Denizli Ekonomisine Bakış kitabından alıntıyla başlayan Mortan, Denizli’nin örgütlenme konusunda Türkiye’deki sayılı illerden biri olduğunu dile getirdi.

Brexit sürecini de tarihsel ve siyasi bir perspektiften ele alan Mortan, Brexit sonrası süreçte Türkiye-İngiltere ilişkileri konusunda olumlu sinyaller verdi.

Son dönemlerin en çok tartışılan konusu olan koronavirüse de değinen Prof. Dr. Kenan Mortan, “Şu ana kadar okuduğumuz gelişmelerden virüsün küresel arz tedarik zincirinde problem yaratacağı aşikar. Bugüne kadar emtia fiyatlarında yaşanan düşüş devam edebilir. Tüm bu global etkilerin Türkiye açısından hem olumlu hem de olumsuz sonuçları olacaktır” dedi.

Küresel bazda bir durgunluğun yaşandığına dikkat çeken Mortan, globalde ekonomiyi etkileyen unsurlara iklim değişikliğinin de eklendiğini belirterek Davos’tan gelen mesajların da bu yönde olduğunun altını çizdi.

Denizli Ekonomisine Bakış kitabıyla başladığı konuşmasını yeni yayımlanan Türkiye’nin Kültür Atlası kitabıyla bitiren Mortan, konferans sonrası katılımcılara kitabını imzaladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı