REKLAMI GEÇ

Keçeci: Fabrikalarda vaka sayısı arttı, tedbirleri tekrar uygulamaya başladık

Keçeci: Fabrikalarda vaka sayısı arttı, tedbirleri tekrar uygulamaya başladık

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, koronavirüs vakalarının artmaya başladığı son günlerde üretimde aksamalar meydana gelmeye başladığını ifade etti. Keçeci, vakaların artmasıyla, salgın dönemindeki önlemleri tekrar uygulamaya koyduklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Temmuz 2022 Cuma, 13:05

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Kurban Bayramı’ndan sonra fabrikalardaki vaka sayılarının hızla arttığını belirterek, üretimlerinin etkilenmemesi için pandemi başındaki önlemlere geri döndüklerini söyledi.

Vaka sayılarındaki artışın panik yarattığını ifade eden Keçeci, “Geçmişte yaşanan salgın ve yayılma hızı işletmelerimizi ve üretim hızımızı ciddi şekilde etkilemişti. Şimdi ise Kurban Bayramı’na kadar işletmelerimizde hiçbir Kovid-19 vakası görülmezken bayramdan sonra vakalar görülmeye başladı ve artışı da hızlandı. Tabii bu durum bizlerde bir panik yarattı. Dolayısıyla tedbirlerimizi hemen almaya başladık” dedi.

Daha önce yaşanan büyük salgın dönemindeki sıkı tedbirlerin aynısını hızla uygulamaya başladıklarını anlatan Keçeci, “Maske, mesafe, araçlarda tekli oturma düzeni yemekhanedeki mesafe düzeni gibi tedbirlerimizi hızlıca yeniden uygulamaya geçirdik. Tüm üyelerimize de otoritelerden aldığımız bilgiler ışığından Ağustos-Eylül ayları gibi daha büyük salgının geleceği bilgisini de ilettik. Bizim gibi tüm sanayi sektörünün önlem alması büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Başkan Keçeci, “Geçen yılda olduğu gibi hastalığın, dramatik bir noktaya gelmemesi için tüm sanayicilerin, erken tedbir alarak salgına hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyorum. Temennim inşallah bir daha o kötü günleri yaşamayız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı