Ticaret Borsası yeni kurulan TÜRİB’i tanıttı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ticaret Borsası yeni kurulan TÜRİB’i tanıttı

Ticaret Borsası yeni kurulan TÜRİB’i tanıttı

Denizli Ticaret Borsası 2019 yılında faaliyetlerine başlayan Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) çalışmaları hakkında bir bilgilendirme semineri düzenledi. TÜRİB Genel Müdür Yardımcısı Necla Küçükçolak’ın konuşmacı olarak yer aldığı seminere Borsa üyeleri ve diğer yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2020 Cumartesi, 15:28

Denizli Ticaret Borsası geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) tanıtımı ve çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, TÜRİB’in kurucu ortağı olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Başkan Tefenlili toplantıdaki açılış konuşmasında, Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu’nun 53. maddesi, 5300 sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde Ticaret Bakanlığı ve Sermaye Piyasası Kurulunun teklifi ile kurulduğunu söyleyip, “TÜRİB’in başlıca amacı ve faaliyet konusu; 5300 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretinin yürütülmesini sağlamak üzere borsacılık faaliyetinde bulunmaktır.

Denizli Ticaret Borsası TÜRİB’in kurucu ortaklarından biridir. 2019 yılında faaliyetlerine başlayan Türkiye Ürün İhtisas Borsası ile Türkiye’deki lisanslı depolarda bulunan ürünler Elektronik Lisanslı Ürün Senedi ile internet üzerinden kolayca alınıp satılabilecek. Bunu gerçek kişiler de yapabilir tüzel kişiler de yapabilir. Denizli Ticaret Borsası TÜRİB’in Denizli acentasıdır. Sisteme kayıt olmak isteyen herkes Borsamıza gelerek kayıt olabilir, sistem hakkında detaylı bilgi alabilir. Buraya gelerek bizleri detaylı bilgilendirecek olan Necla Hanım’a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tefenlili’nin konuşmasından sonra söz alan TÜRİB Genel Müdür Yardımcısı Necla Küçükçolak TÜRİB’in faaliyetleri, sistemin işleyişi, alım satımın nasıl yapılacağı hakkında bilgiler aktardı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli Merkez Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Denizli Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, Borsa üyeleri ve TÜRİB’e ilgi duyan yatırımcılar katılım sağladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı